57 2e afd. 28 april 1965 ITITBREIDING EN VERBOUWING JACOBASCHOOL Heemstede, 14 april 1965. Aan de Raad, Het r.k. parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo, alhier, heeft onder dagtekening van 1 maart 1965 een aanvraag ingediend om krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 medewerking te verlenen tot het uitbreiden en verbouwen van het gymnastieklokaal van de Jacobaschool aan de Lanckhorstlaan 9. De school met gymnastieklokaal is in 1931 gebouwd en wordt behalve door de leerlingen van de Jacobaschool ook gebruikt door leerlingen van andere scholen. Volgens mededeling van de consulent voor de lichamelijke opvoeding voldoet het lokaal niet meer aan redelijke eisen, welke aan gym- nastieklokalen kunnen worden gesteld, zodat verbetering nodig is. De uitbreiding en verbouwing betreffen o.a.: a. het aanbouwen van een kleedruimte met toiletten en kleedkamer voor de vakonderwijzer; b. het maken van een wasgelegenheid met douches voor de leerlingen en andere gebruikers van het gymnastieklokaal c. het aanbrengen van een aparte installatie voor centrale verwarming; d. het vergroten van de bergplaats voor de toestellen; e. het veranderen van de ramen om meer wandoppervlakte te verkrijgen. Het plan van de uitbreiding en verbouwing en de begroting van kosten worden te zijner tijd ingevolge de wettelijke bepalingen aan onze beoor- deling onderworpen. Het bestuur heeft terecht een beroep gedaan op de toepassing van artikel 72 en volgende der wet. Aangezien voorts bij inwilliging der aanvraag de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet worden overschreden, stellen wij U voor, door vaststeliing van bijgevoegd ontwerp-besluit, medewerking te verlenen. De Raad der gemeente Heemstede gezien de aanvraag d.d. 1 maart 1965 van het r.k. parochiaal Kerk- bestuur van de H. Bavo, alhier, om ingevolge artikel 72 der Lager-onder- wijswet 1920 medewerking te verlenen voor het uitbreiden en verbouwen van het gymnastieklokaal van de Jacobaschool; overwegende, dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet; gelet op artikel 72 en volgende van de genoemde wet; Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT: de gevraagde medewerking te verlenen. Heemstede, 28 april 1965. De Raad voornoemd, D

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 11