58 2e afd. 28 april 1965 UITBREIDING SPEELPLAATS EN AANBEENGEN RIJWIELSTALLING ST. JOZEFSCHOOL. Heemstede, 14 april 1965. Aan de Raad, Het r.k. parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo alhier, heeft onder dag'tekening' van 24 januari 1965 een aanvraag ingediend om op grond van artikei 72 der Lager-onderwijswet 1920, medewerking te verlenen voor het uitbreiden van de speelplaats bij de St. Jozefschool en het aan- brengen van een rijwielstalling. De school telt 275 leerlingen, voor wie volgens de bepalingen van het „Bouwbesluit lager-onderwijs" een speelplaats van 825 m-' vereist is. De bestaande speelplaats heeft een oppervlakte van ongeveer 450 m^, zodat vergroting met 375 m2 nodig is. Deze vergroting kan plaats hebben door toevoeging van een terrein, gelegen achter de bestaande speelplaats, zodat het hiermede één geheel vormt. Het terrein is eigendom van voornoemd Kerkbestuur en wordt ten behoeve van de St. Jozefschool beschikbaar ge- steld zonder aanspraak te maken op de te schatten waarde daarvan. Voor de stalling van hun rijwielen maken de leerlingen van voornoemde school gebruik van de fietsenstalling van het naastgelegen restaurant ,,Nieuw Berkenrode". Van toezicht of controle daarop is praktisch geen sprake, terwijl de pachter van dat restaurant bezwaren maakt tegen het gebruik van die stailing door leerlingen. In verband daarmede wil het Bestuur na uitbreiding van de speelplaats een stalling voor 150 rijwielen aanbrengen tegen de bestaande scheidings- muur van ,,Nieuw Berkenrode". Naar onze mening heeft het bestuur terecht een beroep gedaan op de toepassing van artikel 72 en volgende van genoemde wet. Aangezien voorts bij inwilliging der aanvraag de normale eisen aan het geven van lager onderwijs te stellen niet worden overschreden, stellen wij U voor, door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit medewerking te verlenen. De Raad der gemeente Heemstede; gezien de aanvraag d.d. 24 januari 1965 van het r.k. parochiaal Kerk- bestuur van de H. Bavo alhier, om krachtens artikel 72 der Lager-onder- wijswet 1920 medewerking te verlenen voor het uitbreiden van de speel- plaats van de St. Jozefschool en het aanbrengen van een stalling voor rijwielen; overwegende, dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet; gelet op artikel 72 en volgende van genoemde wet; Burgemeester en wethouders van Heemstede; A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT: de gevraagde medewerking te verlenen. Heemstede, 28 april 1965. De Raad voornoemd, De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 13