63 2e afd. 28 april 1965 OVERPLAATSING ONDERWIJZERES VAN CRAYENESTER- NAAR V OOR WEGSCHOOL Aan de Raad, In Uw vergadering van 25 maart jl. hebt U eervol ontslag verleend aan mejuffrouw A. Koster, onderwijzeres aan de Voorwegschool. Op verzoek van mejuffrouw Koster hebben wij de datum van ingang van haar ontslag bepaald op 27 dezer. Het is de bedoeling tot de a.s. zomervakantie in de vakature te voorzien door benoeming van een tijdelijke leerkracht. Met ingang van die vakantie kan een leerkracht van de Crayenester- school, waaraan sedert 1 januari jl. twee leerkrachten werkzaam zijn wier wedden niet door het rijk worden vergoed, worden overgeplaatst naar de Voorwegschool. Wij achten het namelijk niet in het belang van het onder- wijs aan de Crayenesterschool in dit stadium van het schooljaar het aantal onderwijzers met een te verminderen. Wij zijn van oordeel, dat in het belang van het onderwijs voor over- plaatsing het meest in aanmerking komt mevrouw J. D. Gorter-Dik, die gedurende haar werkzaamheid aan genoemde school steeds les heeft ge- geven in de hogere leerjaren. Wij achten haar in die leerjaren het best op haar plaats. Overplaatsing naar de Voorwegschool betekent dat deze onderwijzeres in de hogere leerjaren werkzaam kan blijven. Indien de laatstbenoemde onderwijzeres mejuffrouw Spijker wordt overge- plaatst, zou mevrouw Gorter onderwijs moeten geven aan de leerlingen van de eerste en tweede klas, voor welke taak wij haar minder geschikt achten. Mevrouw Gorter-Dik is over de overplaatsing gehoord, doch kan daarmede niet akkoord gaan. Met de inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Amstelveen is overleg gepleegd en deze kan zich met de overplaatsing van mevrouw Gorter-Dik verenigen. Wij stellen U voor tot overplaatsing van mevrouw J. D. Gorter-Dik, voornoemd, naar de Voorwegschool over te gaan met ingang van 15 juli 1965 door bekrachtiging van bijgevoegd ontwerp-besluit. met ingang van 15 juli 1965 mevrouw J. D. Gorter-Dik, onderwijzeres aan de Crayenesterschool, over te plaatsen naar de openbare school voor ge- woon lager onderwijs aan de Voorweg 24. Heemstede, 21 april 1965. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede, gezien het voorstel van burgemeester en wethouders gelet op artikel 36, 9e lid, der Lager-onderwijswet 1920; BESLUIT: Heemstede, 28 april 1965. De Raad voornoemd, De secretaris, voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 23