64 4e afd. 28 april 1965 VERNIEUWING RIOLERING EN WEGEN IN PLAN LEEUW EN HOOFX Heemstede, 21 april 1965. Aan de Raad, Zoals U reeds in het U onlangs aangeboden meerjarenplan en in onze nota betreffende de beperking van kapitaaluitgaven van 15 maart jl. werd medegedeeld, verkeert de riolering vooral in de oudere gedeelten van de gemeente in een deplorabeie toestand en is vernieuwing noodzakelijk. Ook behoeft een aantal wegen in de gemeente dringend verbetering, terwijl in verband met het steeds toenemende aantal auto's het maken van parkeergelegenheid op meerdere plaatsen noodzakelijk is. Uit een oogpunt van kostenbesparing verdient het aanbeveling boven- bedoelde werkzaamheden zoveel mogelijk gelijktijdig uit te doen voeren. Wij hebben thans een plan doen ontwerpen voor vernieuwing van de riolering en verbreding en verbetering van de wegen in het eerste gedeelte van het zogenaamde Plan Leeuw en Hooft. Dit pian voorziet in: 1. het vernieuwen van de uit 1925 daterende riolering van de wegen ten zuiden van de Rembrandtlaan, t.w.: Pieter de Hooghstraat, Jan Steenlaan, Joh. Vermeerstraat, Meindert Hobbemastraat, H. W. Mesdaglaan, Anton Mauvestraat, Tooropkade, Eerelmanstraat en de parallelweg van de Rembrandtlaan; 2. de vervanging van de bestaande klinkerverharding van de Pieter de Hooghstraat en de H. W. Mesdaglaan door een fundering van zand- grindasfalt en een deklaag van fijn dicht asfaltbeton, met een rijbaan- breedte van 7 m. en aan weerszijden van de rijbaan een doorgaande parkeerstrook ter breedte van 2 m., gemaakt van vrijkomende klinkers; 3. de verbreding van de bestaande klinkerverharding van 5 m. tot 7 m. in de Joh. Vermeerstraat, de Meindert Hobbemastraat, de Jan Steen- laan en de Anton Mauvestraat; 4. de verbreding van de bestaande klinkerverharding van 6 m. tot 8 m. in de Tooropkade en de Eerelmanstraat; 5. de vervanging (tevens versmalling) van de bestaande bitumentrottoirs in de onder 2, 3 en 4 genoemde straten door tegeltrottoirs. De kosten van bovenvermeide werkzaamheden worden inclusief de directiekosten geraamd op f 464.215, Hierbij komen nog de kosten van de door de gemeentelijke energie- bedrijven tegelijkertijd uit te voeren werken ten bedrage van rond f 66.500,De helft van dit bedrag dient ten laste van de kapitaaldienst van de bedrijfsbegrotingen te komen. Een uitgewerkte begroting met bijbehorende tekening ligt ten raadhuize voor U ter inzage. Wij stellen U voor ons het voor de uitvoering van bovengenoemde wer- ken benodigde krediet ad f 530.715,(afgerond f 531.000,te verlenen en daartoe een besluit vast te stellen overeenkomstig het ontwerp dat U hierbij wordt aangeboden. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De burgemeester, A. G. A. van Rappard. J. M. Kruitwagen. De seeretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 25