72 2e afd. 26 mei 1965 AANSCHAFFING UITRUKAUTO VOOR DE POLITIE Heemstede, 12 mei 1965 Aan de Raad, De in 1960 voor het verrichten van surveillance-diensten door de politie aangeschafte Opel-Caravan verkeert in een slechte staat en de hoge kosten verbonden aan de veelvuldige reparaties nopen tot vervanging daarvan over te gaan. Omtrent de eventuele aanschaffing van een nieuwe auto is overleg ge- pleegd met de Politie-Verbindingsdienst te Bilthoven, welke dienst is beiast met de inrichting van alle voertuigen van het korps rijkspolitie en dit ook doet voor voertuigen van de gemeentelijke korpsen. Mede aan de hand van de door deze dienst gedane suggesties wordt de voorkeur gegeven aan een Volkswagenbusje. Op het dak hiervan kan een platform worden gemonteerd, waaraan de schijnwerpers, die nodig zijn voor een behoorlijke verlichting van ongevalsplaatsen, twee zwaailichten en een sirene worden bevestigd. Dit platform wordt zo gemonteerd dat het bij vervanging van de auto kan worden overgebracht op een nieuwe auto. In de auto zal voorts een handgasinstallatie worden aangebracht voor het bijladen der accu's, wanneer deze tijdens het stilstaan bij ongelukken e.d. veel stroom moeten leveren voor verlichting. Deze installatie komt in de plaats van een kostbaar aggregaat. Ook ligt het in de bedoeling op de auto een trekhaak te monteren om daaraan in de toekomst een aanhangwagen voor vervoer van fietsen, bromfietsen en in beslag genomen voorwerpen te kunnen bevestigen. Tenslotte zullen nog dienen te worden aangeschaft een meetwiel voor het meten van afstanden bij aanrijdingen, een meter voor controle der stuurspeling en enkele gereedschappen. De kosten van een en ander zullen bedragen: Volkswagenbus met trekhaak, handgasinstallatie en 2 accu's 6.375, Twee zwaailichten, een sirene en twee schijnwerpers met toebehoren 715, Een gevarenlicht, meetwiel, stuurmeter en enkele gereed- schappen 590, Door de Politie-Verbindingsdienst te verzorgen inbouw van de accessoires 3.250, Totaal 10.930,— De opbrengst van de oude auto wordt geschat op 900,zodat met de vervanging van de thans in gebruik zijnde auto een bedrag van 10.030, gemoeid zal zijn. Wij stellen U voor dit laatste bedrag door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit te onzer beschikking te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 11