75a, b 2e afd. 26 mei 1965 OVEKGANG VAN STADSGAS- OP AARDGASDISTKIBUTIE Heemstede, 6 mei 1965. Aan de Raad, In onze aan Uw Raad gerichte nota van 19 juni 1964 gaven wij u een overzicht van de maatregelen, welke nodig zouden zijn voor de ook in het verzorgingsgebied van het gemeentelijk gasbedrijf te verwachten overgang van de distributie van stadsgas op aardgas, in welk overzicht wij tevens een raming opnamen van de kapitaaluitgaven, welke in verband met deze overgang door de gemeente zouden behoren te worden gedaan. Wij releveerden bij die gelegenheid dat de omschakeling op aardgas in Noord-Holland werd getraineerd, doordat de hiervoor noodzakelijke over- eenkomst tussen de N.V. Nederlandse Gasunie en de N.V. Koninklijke Ne- derlandsche Hoogovens en Staalfabrieken nog niet tot stand was gekomen Zoals U bekend zal zijn hebben de beide genoemde vennootschappen in- middels arbitrage aanvaard ten aanzien van het bedrag der vergoeding, dat door de Gasunie aan Hoogovens zal moeten worden betaald voor de over- neming van de gaslevering in Noord-Holland. Door deze beslissing werd het de Gasunie mogelijk gemaakt op korte termijn met de leidingaanleg in Noord-Holland te beginnen, waardoor thans verwacht kan worden, dat rond 1 november a.s. met de overschakeling van stadsgas op aardgas in Haarlem en de omliggende gemeenten een begin zal kunnen worden gemaakt. Een belangrijk onderdeel van deze overschakeling vormt de ombouw van de huishoudelijke gasverbruikstoestellen. In overleg met het gemeentebestuur van Haarlem ligt het in ons voor- nemen dit werk op te dragen aan dezelfde firma, die daarvoor ook in Haarlem wordt ingeschakeld n.l. het Gastechnisch Bureau Holland te Hen- gelo (O). Deze firma heeft op het terrein van de ombouw reeds de nodige ervaring opgedaan o.a. doordat zij de ombouw van de particuliere gas- toestellen in de gemeenten Deventer en 's-Hertogenbosch verzorgt. Na overleg met Haarlem en met vertegenwoordigers van de ombouwfirma werd inmiddels reeds een voorlopig tijdschema voor de werkzaamheden vastgesteld. Volgens dit schema zal de omschakeling in het voorzienings- gebied van ons gasbedrijf kunnen vallen in een periode welke is gelegen tus- sen eind februari en eind mei 1966. Met het treffen van de nodige voorzieningen om het aardgas te kunnen ontvangen en distribueren zal dus op korte termijn een begin moeten worden gemaakt en wij achten dan ook thans het moment gekomen Uw College te vragen ons de daarvoor vereiste kredieten ter beschikking te stellen. Wij geven U hieronder een overzicht van de doeleinden, waarvoor uit- gaven zullen moeten worden gedaan of op grond van eerder door Uw Raad genomen besluiten reeds zijn gedaan en per onderdeel het bedrag daarvan. Aardgastoevoerleiding 75.000, Deze leiding zal aan de oostzijde van het Spaarne ter hoogte van de rioolwaterzuiveringsinrichting op de regionale aardgas- leiding van de Gasunie worden aangesloten. De druk van het gas in deze leiding zal maximaal 40 atmosferen besdragen. In het algemeen komen de kosten van de aansluitleiding tot de grens van de gemeente voor rekening van de Gasunie en het gedeelte van die grens tot aan het ontvangststation voor rekening der gemeente. Geraamd voor een leiding ter lengte van 1100 m.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 17