75a, b 2e afd. 26 mei 1965 tijdelijk een blower met districtsreguleurs op te stellen nabij de Van Merlenlaan. Hiervoor en voor het aanbrengen van afsluiters is het geraamde bedrag nodig. Enquête Voor het enqueteren van alle huishoudelijke gasverbruiks- toestellen zal het geraamde bedrag nodig zijn. f 24.000,— Ombouw huishoudelijke toestellen f 1.300.000, Aan de hand van het resultaat van een voorenquête, welke gegevens heeft opgeleverd van de bij 400 verbruikers, die representatief geacht kunnen worden voor het totaal der verbruikers, aanwezige gastoestellen is een berekening gemaakt van de kosten, die de ombouw van alle gastoestellen met zich mede zal brengen. Voor zover toestellen niet voor ombouw geschikt zijn zal aan de verbruikers een inruilver- goeding worden betaald. De normen voor deze inruilvergoeding zouden wij willen conformeren aan die, welke voor de verbruikers in Haarlem zullen worden vastgesteld. Tot op heden heeft deze vaststel- ling nog niet plaatsgevonden, zodat wij Uw Raad hieromtrent op een later tijdstip een voorstel zullen doen. Aardgasvoorlichtingscentrum f 60.000, Verbruikers, die gastoestellen bezitten welke niet voor ombouw in aanmerking komen, zullen in een door de ge- meente in te richten voorhchtingscentrum een keuze moeten kunnen doen inzake de aanschaffing van nieuwe toestellen. Hetzelfde geldt voor verbruikers, die een nieuw toestel wensen te kopen ofschoon het oude toestel omge- bouwd kan worden. Nadat verschillende mogelijkheden op bruikbaarheid en globale kosten werden nagegaan is tenslotte de keuze voor de inrichting van een dergelijk centrum gevallen op het vroegere zuiverhuis van het gemeentelijk gasbedrijf. Met behulp van semi-permanente materialen zal deze ruimte voor enige jaren voor dit doel geschikt gemaakt kunnen worden. Zodra de omschakeling van de bestaande gasopparaten voltooid zal zijn, zal de voorlichting op aardgasverwarming worden geconcentreerd. Ombouwwerkplaats f 20.000, Het oude ketelhuis van het gemeentelijk gasbedrijf zal na het treffen van enkele voorzieningen aan de uitvoerder der ombouwwerkzaamheden ter beschikking kunnen worden gesteld voor het ombouwen van die toestellen, welke niet aan huis omgebouwd kunnen worden. Uitbreiding magazijn f 4.000, Voor de tijdelijke opsplag van nieuwe gasverbruikstoestellen is ruimte nodig. Hiertoe kan de z.g. lattenloods naast het magazijn vergroot worden. Gereedschap en meetinstrumenten f 6.100,

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 19