102 2e 2e Afd. 29 juli 1965 voor het totaal der ar'nemers, kon op grond van de bij hen aanwezige gastoestellen dus wel met enige zekerheid worden nagegaan, welk bedrag aan ombouwkosten c.q. inruilvergoedingen ten Iaste der gemeente zou komen. Indien de door Haarlem vastgestelde inruilvergoedingen worden overgenomen zal die zekerheid pas worden verkregen na voltooiing der enquête bij alle verbruikers. Het ligt in de bedoeling deze enquête in de maanden augustus en september te houden. Uiteraard zullen daarvöör de te betalen inruilvergoedingen bekend moeten zijn. Ondanks de omstandigheid, dat het aanvankelijk door uw raad voor de overgang van stadsgas- op aardgasdistributie beschikbaar gestelde krediet door de eerder vermelde vergissing en door een overneming der Haarlemse regeling voor de inruilvergoedingen met rond f 700.000,zal dienen te worden verhoogd is het toch mogelijk gebleken, met handhaving van de reeds door uw raad vastgestelde verbruikstarieven tot een slui- tende exploitatie te komen, zoals u uit nevensgaande gewijzigde begroting voor het eerste jaar der aardgasdistributie en de herziene bijlage I, ver- meldende de rente en afschrijving op de netto-kosten voor de ombouw op aardgas gedurende een periode van 20 jaar, zal blijken. Er is thans uitgdgaan van een jaarlijks met f 15.000,in plaats van f 12.000, stijgende annuïteit. Voorts kan aan de hand van de thans beschikbare gegevens, de inkoopprijs voor het aardgas geraamd worden op 7.039 cent per m3 in plaats van 7.192 cent per m3. Uit het hierbijgevoegde concept der verordening regelende de voorwaar- den voor de ombouw en inruil van gastoestellen zal u blijken, dat bij inruil boven de vaste inruilvergoeding nog een bijdrage van 10% van de bruto- prijs van het door bemiddeling van het gemeentelijk voorlichtingscentrum aangekochte nieuwe gastoestel zal worden verleend. Hierdoor wordt, voor wat betreft het bedrag dat aan de verbruikers bij inruil ten goede komt, rekening gehouden met de soort en kwaliteit van het toestel dat de ver- bruiker koopt. Deze regeling is mogelijk doordat het gasbedrijf, dat de niefuwe toestellen inkoopt, een korting op de winkelprijzen geniet. Deze korting wordt deels benut om de hierboven genoemde bijdrage te kunnen uitkeren, deels om een vergoeding te kunnen geven aan de installateurs en winkeliers voor winstderving en voor het aansluiten en bedrijfsklaar maken van dit toestel en voor het inleveren van het oude toestel bij het gasbedrijf. Verwacht kan evenwel worden, dat de aan het gasbedrijf toe- vallende korting, voor een zefer belangrijk deel de kosten van de bijdrage aan de toestelbezitters en de vergoeding voor winkelier en installateur dekt. Waarschijnlijk zou deze korting de kosten geheel hebben gedekt, indien het door de gezamenlijke directeuren voorgestelde percentage van 8 voor de aan de verbruikers te betalen bijdrage1 zou zijn aangehouden. In het hierboven genoemde bedrag van 340.000,als extra-krediet voor de kosten van ombouw en inruil, zijn de gevolgen van de verhoging van dit pereentage van 8 tot 10 begrepen. Een specificatie van het bedrag van f 2.000.000,dat thans voor om- bouw c.q. inruil van gastoestellen nodig wordt geacht alsmede een over- zicht van de onderscheidene kosten per toestel van iedere soort zijn voor u bij de stukken ter inzage gelegd. Wij bieden u hierbij de ontwerp-besluiten tot vaststelling der Verorde- ning regelende de voorwaarden voor de ombouw en inruil van gastoe- stellen en tot beschikbaarstelling van een extra-krediet van f 700.000, voor de overgang van stadsgas- op aardgasdistributie aan en stellen u voor dienovereenkomstig te besluiten. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 16