96 2e, Afd. 29 juli 1965 AANSCHAFFING LEERMIDDELEN EN FIETSENREK NICOLAAS BEETSSCHOOL Heemstede, 8 juli 1965. Aan de Raad, Het Bestuur van de vereniging' Bijzondere Protestantse Scholen alhier heeft onder dagtekening van 22 juni 1965 een aanvraag ingediend om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het aanschaffen van leermiddeien en een fietsenrek ten behoeve van de Nicolaas Beetsschool. De aan te schaffen leermiddelen omvatten een nieuwe taalmethode ter vervanging van de thans in gebruik zijnde methode, welke tengevolge van de toenemende differentiatie in de klassen alsmede door de vele drukken moeilijk hanteerbaar is geworden, en het invoegen van een biologiemethode in het leerplan. Voorts is aanvulling van het aantal matten in het gymnastieklokaal met twee exemplaren aan te bevelen. Tenslotte is het in verband met de toeneming van het aantal leerlingen, dat gezien de af te leggen afstanden van een rijwiel gebruik moet maken, noodzakelijk een extra rek voor twintig fietsen aan te schaffen. De totale kosten, welke met deze aanschaffingen gemoeid zullen zijn, worden door het schoolbestuur geraamd op rond f 3.960,ingevolge de wettelijke bepalingen zullen deze1 kosten te zijner tijd aan onze beoordeling worden onderworpen. Naar onze mening heeft aanvraagster terecht een beroep gedaan op de toepassing van eerdervermeld wetsartikel. Aangezien voorts bij inwilliging der aanvraag de normaie eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden, stellen wij U voor de gevraagde medewerking te verlehen. Hiertoe bieden wij U bijgevoegd ontwerp-besluit ter vaststelling aan. De Raad der gemeente Heemstede; gezien de aanvraag d.d. 22 juni 1965 van het bestuur van de vereniging Bijzondere Protestantse Scholen alhier om medewerking voor de aanschaf- fing van leermiddelen en een fietsenrek ten behoeve van de Nicolaas Beetsschool; overwegende, dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op artikel 72 en volgende van de Lager-onderwijswet 1920; Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT: de gevraagde medewerking te verlenen. Heemstede, 29 juli 1965. De Raad voornoemd, De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 1