103 2e Afd. 29 juli 1965 2e tente, bij voorkeur in de rang- van hoofdassistente, werkzaam zal zijn. Ook tot dusverre was dit als regel het geval. Het r.-k. personeelslid zal zich bij de levensbeschouwelijke begeleiding van haar werk in de bibliotheek laten leiden door de inzichten van het bestuur der stichting en van die katholieke voorlichtingsorganen met wie dat bestuur in contact staat. De kosten van die begeleidingstaak komen ten laste van de exploitatie der gemeentelijke instelling. De besteding van het voor de r.-k. afdeling uitgetrokken be- drag voor de aankoop van boeken zal geschieden in overleg met het be- stuur der stichting. Bij aanmelding van lezers in de gemeentelijke open- bare leeszaal en bibliotheek zal, voor zover daartegen geen uitdrukkelijk bezwaar wordt gemaakt, hun levensbeschouwing in de lezersadministratie worden vermeld. Dit maakt het mogelijk bij het adviseren van katholieke lezers rekening te houden met de kwalificaties, die door de Stichting Idil of de Stichting R.K. Openbare Bibliotheek en haar adviseurs wenselijk worden geacht. De tot dusverre voor de r.-k. afdeling verkregen subsidies, waarop de gemeente aanspraak zal kunnen blijven maken, zullen ten bate van de exploitatie der openbare leeszaal en bibliotheek komen. Door het aangaan dezer overeenkomst, waarvan het concept voor U bij de stukken ter inzage ligt, zal de indertijd krachtens raadsbesluit van 26 februari 1948, no. 25, met de R.K. Leesvereniging „Sint Joannes" te Heem- stede gesloten overeenkomst, krachtens welke overeenkomst deze vereni- ging haar boekenbezit in de gemeentelijke openbare leeszaal en bibliotheek inbracht, kunnen komen te vervallen. Wij stellen U voor door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit het nodige krediet voor de verbetering der huisvesting der jeugdbibliotheek ter beschikking te stellen en ons te machtigen de hierboven bedoelde over- eenkomst met de Stichting R.K. Openbare Bibliotheek aan te gaan. Wanneer deze stichting zich met de begeleiding van het bibliotheekwerk voor de r.-k. lezers zal gaan bezighouden willen wij nog onder het oog zien of het niet gewenst is een commissie in het leven te roepen, die de directrice bij haar werk, in het bijzonder met betrekking tot de aanschaffing van boeken met een algemeen karakter, ter zijde zou kunnen staan. Wanneer wij de indruk mochten krijgen dat een dergelijke commissie in een behoefte zou kunnen voorzien en het mogelijk is daarvoor geschikte personen aan te trekken, zullen wij U voor de instelling daarvan een voorstel doen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, O. H. van Wijk, l.b. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 26