97 2e Afd. 29 juli 1965. AANSCHAFFING LEEKMIDDELEN EN BBANDBLUSAPPARATEN ST. JOZEFSCHOOL. Aan de Raad, Het r.-k. parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo, alhier, heeft onder dagtekening van 7 juli 1965 een aanvraag ingediend om medewerking krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor de aanschaffing van leermiddelen en brandblusapparaten ten behoeve van de St. Jozefschool. Tengevolge van een toeneming van het aantal leerlingen van deze1 school moet één der klassen worden gesplitst. Een thans niet gebruikt leslokaal behoort voor het komende schooljaar te worden ingericht, terwijl voorts voor ongeveer 10 leerlingen leermiddelen dienen te worden aangeschaft. Tevens wordt de aanschaffing bepleit van een instrumentarium en leer- boeken voor het vak natuurkunde voor het 4e, 5e en 6e leerjaar. Tenslotte is het ter bevordering van de brandveiligheid van de school noodzakelijk het aanwezige blusmateriaal uit te breiden met twee poeder- brandblusapparaten. De totale kosten van deze aanschaffingen en voorzieningen worden door het schoolbestuur begroot op rond 2.455,te zijner tijd zullen die kosten ingevolge de wettelijke bepalingen aan onze beoordeling worden onder- worpen. Wij zijn van mening dat het bestuur terecht een beroep op de toepassing van artikel 72 en volgende van genoemde wet heeft gedaan en dat bij in- williging van de aanvraag de normale eisen, aan het geven van lager on- derwijs te stellen, niet zullen worden overschreden. Mitsdien stellen wij U voor door vaststelling van bijgevoegd ontwerp- besluit de gevraagde medewerking te verlenen. De Raad der gemeente Heemstede; gezien de aanvraag d.d. 7 juli 1965 van het r.-k. parochiaal Kerkbestuur van de H. Bavo, alhier, om medewerking voor de aanschaffing van leer- middelen en twee brandblusapparaten ten behoeve van de St. Jozefschool; overwegende, dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920; Heemstede, 14 juli 1965. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT: de gevraagde medewerking te verlenen. Heemstede, 29 juli 1965. De Raad voornoemd, De secretaris, De voorzitter.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 3