131a en b 6e afd. 30 september 1965 BXJKGEKLIJKE STAND. Heemstede, 15 september 1965. Aan de Raad, De akten van de burgerlijke stand worden in deze gemeente nog met de hand geschreven. Vanaf 1 januari a.s. zullen deze worden getypt, zoals dit in vele gemeenten reeds het geval is. Het ,,behandelen" van deze akten zal geschieden door mejuffrouw Van Buuren en de heer De Vries. Om dit werk te kunnen doen is het noodzakelijk hen te benoemen als ambtenaar van de burgerlijke stand. Het ligt in het voornemen deze jonge ambtenaren voor- alsnog uitsluitend met het werk aan de balie te belasten. Voorts zal moeten worden voorzien in de vakature, die zal ontstaan na het vertrek van de heer Hermans per 1 januari a.s. Ten einde een voldoen- de aantal bezoldigde ambtenaren van de burgerlijke stand beschikbaar te hebben, die, naast de onbezoldigde ambtenaren, geschikt en bereid zijn huwelij'ken te voltrekken, stellen wij U voor de heer G. JKruiderink, com- mies op de afdeling bevolking c.a., als zodanig te benoemen. In verband hiermede is het noodzakelijk de bezoldiftging van de ambte- naren van de burgerlijke stand te wijzigen. Deze bezoldiging, die door Ge- deputeerde Staten onder Koninklijke goedkeuring, Uw Raad gehoord, wordt vastgesteld, bedraagt maximaal /1.520,— per jaar voor onze gemeente terwijl daarnaast bepaald is dat vier ambtenaren van de burgerlijke stand elk 380,per jaar zullen ontvangen. Dit laatste zal nu zodanig gewijzigd moeten worden dat drie ambtenaren elk 380,per jaar ontvangen, ter- wijl de beide ambtenaren die uitsluitend aan de balie werkzaam zullen zijn elk 190,per jaar ontvangen. Wij stellen U voor bijgevoegde ontwerp-besluiten vast te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 15