132 2e afd. 30 september 1965 OPHEFFING BEXKEKKING LEERKKACHT BKONSTEESCHOOL. Heemstede, 15 september 1965. Aan de Raad, Het gemiddeld aantal leerlingen van de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs, de Bronsteeschool, heeft over 1964 346 bedragen. Volgens dat aantal leerlingen vergoedt het rijk voor dit jaar de wedden van 12 leerkrachten; deze zijn aan de school werkzaam. Het gemiddeld aantal leerlingen voor dit jaar zal 315 2/3 bedragen, om- dat het aantal leerlingen is afgenomen van 330 op 16 januari j.l. en 334 op 16 mei j.l. tot 283 thans. Dit heeft tot gevolg dat het rijk in 1966 de wed- den van 11 leerkrachten zal vergoeden. De vergoeding in 1966 van de wedde van de lle leerkracht heeft plaats bij een gemiddeld aantal leerlingen in 1965 van 289 tot en met 318. Een belangrijke toeneming van het aantal leerlingen, waardoor de wedde van de 12e leerkracht wederom zal worden vergoed, is binnen korte tijd niet te verwachten. De school telt 4 leerjaren, waarvan het eerste leerjaar 65 leerlingen bevat; dat leerjaar is verdeeld over 3 leerkrachten. Bij het verlenen van ontslag aan een der leerkrachten behoort het le leerjaar te worden verdeeld over 2 leerkrachten. Het hoofd der school acht dit zeer wel mogelijk om vruchtdragend onderwijs te geven. De vergoeding van de wedde van een extra leerkracht is van het rijk niet te verwachten. Wij achten het niet verantwoord om de wedde van een leerkracht voor rekening van de gemeente te nemen. Dit geldt temeer, omdat indien aan een openbare school meer leerkrach- ten werkzaam zijn dan het aantal, waarvan het rijk de wedden vergoedt, het bestuur ener overeenkomstige bijzondere school in principe recht heeft op de vergoeding uit de gemeentekas van de wedde van een of meer leer- krachten. Met het hoofd der school is overleg gepleegd over de vraag welke leer- kracht in het belang van het onderwijs het beste kan worden gemist; het advies van het hoofd ligt voor U ten raadhuize ter inzage. Op grond van het bovenstaande stellen wij U voor met ingang van 1 januari 1966 de betrekking van 12e leerkracht aan de Bronsteeschool op te heffen en deswege aan een leerkracht ongevraagd eervol ontslag te ver- lenen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 19