134 2e afd. 30 september 1965 Het ligt in de bedoeling de prijzen, waartegen de vennootschap het stads- gas en het aardgas aan de gemeente-aandeelhouders doorlevert geduren- de de totale ombouwperiode te fixeren. De kosten per nV< van het door Haarlem te leveren stadsgas zullen echter, naar mate de afzet daarvan, in verband met de voortschrijdende overschakeling op aardgas, afneemt, êen geleidelijke stijging gaan vertonen. Hierdoor zal gedurende de overgângs- tijd de vennootschap op de verkoop van het stadsgas aan de gemeenten- aandeelhouders verlies lijden. Dit verlies zal, te beginnen een jaar na be- emdiging van de ombouw in alle deelnemende gemeenten, over een nader vast te stellen aantal jaren kunnen worden afgeschreven uit de opbrengst van een geringe opslag per m-'< aardgas. Wij menen dat de inhoud der be- pahngen onder A, B en C der concept-overeenkomst hiermede geen nadere toelichtmg behoeft. Voor wat tenslotte het bepaalde in artikel llb betreft nog het volgende. Bij de onderhandelingen over de onderhavige overeenkomst werd onzer- zijds gesteld dat Heemstede in een ongunstige positie zou worden gebracht wanneer onze gemeente met betrekking tot de gasprijs over één kam werd geschoren met die gemeenten, welke stadsgas van Haarlem betrekken doch met, zoals Heemstede, over een eigen gasberging beschikken. Tijdens de besprekingen met Haarlem en de andere gemeenten die in de inkoopcom- binatie voor het aardgas zullen gaan samenwerken, werd vastgesteld dat door het opnemen van de gashouderberging van Heemstede de tijdstippen waarop met de bouw van nieuwe gasberging voor de combinatie zal moeten worden begonnen zodanig zullen kunnen worden opgeschoven, dat daardoor over een periode van 21 jaar een besparing wordt verkregen van in totaal f 181.000,— ofwel f 8.619,per jaar. Haarlem is voor de berekening van de te verlenen reductie op de prijs van het stadsgas in verband met de aan- wezigheid van deze gasberging eenvoudigheidshalve van laatstgenoemd bedrag uitgegaan. Wij stellen U thans voor ons door vaststelling van nevensgaand ontwerp- besluit te machtigen de betrekkelijke overeenkomst aan te gaan. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 24