134 2e afd. 30 september 1965 V. Artikel lla wordt ingetrokken en opnieuw vastgesteld als volgt: „Heemstede zal aan Haarlem over een kalenderjaar verschuldigd zijn: 1. voor de geleverde hoeveelheid gas: a. de fabricagekosten per m's van het afgeleverde menggas, waarbij buiten beschouwing zal blijven de hoeveelheid gas door Haarlem geleverd aan Haarlemmermeer ten behoeve van Schiphol c.a., in dier voege dat de totale fabricagekosten van het menggas worden verminderd met een bedrag, gelijk aan dat, hetwelk door de N.V. Koninklijke Nederlandsche Hoog- ovens en Staalfabrieken te IJmuiden voor eenzelfde hoeveelheid gas aan Haarlem in rekening wordt gebracht; b. de perskosten per m3, berekend op overeenkomstige wijze als aangegeven in de door partijen gewaarmerkte bijlage, beho- rende bij deze overeenkomst; 2. ter compensatie van de optredende gasverliezen (mede als gevolg van condensatie en van de wijze van afneming), vastgesteld op 1 van de volgens sub 1 bedoelde hoeveelheid: een bedrag per m3, bepaald uit de som van de onder 1, sub a en b, bedoelde kosten; 3. de werkelijke kosten van rente, afschrijving, onderhoud en be- diening van de gasmeter met toebehoren." VI. Opgenomen wordt een artikel llb, luidende: „De kosten als bedoeld in artikel lla, sub a, worden verminderd met een bedrag van j' 8.619,per jaar zolang Heemstede haar gashou- ders ten dienste van de gaslevering door Haarlem stelt." VII. De artikelen 12, 13, 14 en 18 vervallen. VIII. Aan het slot van de overeenkomst worden de navolgende artikelen opgenomen: „A. Haarlem zal de levering van gas overdragen aan het samenwer- kingsorgaan op het gebied van de gasvoorziening in Zuid-Ken- nemerland, indien en zodra dit samenwerkingsorgaan tot stand is gekomen. Van dat ogenblik af komen alle rechten en verplichtingen, uit deze overeenkomst voortvloeiende, aan het samenwerkingsor- gaan. B. De tengevolge van de overschakeling op aardgasdistributie ont- stane aflopende kosten van de produktie en inkoop van stadsgas zullen naar evenredigheid van de gasafname over de jaren 1962, 1963 en 1964 over Haarlem en de van Haarlem gasafnemende gemeenten worden verdeeld. C. De overeenkomst wordt geacht te zijn aangevangen op 1 juli 1965 en eindigt ongeacht het tijdstip van overschakeling op aardgasdistributie uiterlijk drie maanden na de datum, waar- op de ombouwwerkzaamheden ten behoeve van de aardgasvoor- ziening in Haarlem en alle van Haarlem gas afnemende ge- meenten zullen zijn voltooid." retaris, Heemstede, 30 september 1965. De Raad voornoemd, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 26