137 2e afd. 30 september 1965 BIJZONDERE UITKERING AAN GEMEENTEPERSONEEL OVER 1965. Aan de Raad, In een circulaire van 13 augustus 1965, no. AB 65/U 1532, deelt de Mi- nister van Binnenlandse Zaken mede dat de Regering heeft besloten aan het rijkspersoneel een uitkering-ineens over het jaar 1965 toe te kennen, zulks in navolging van het particuliere bedrijfsleven. Genoemde uitkering zal, in afwijking van de voor het bedrijfsleven ge- volgde methode van uitbetaling, ineens worden uitbetaald met het salaris over de maand oktober. Deze, meer praktische, wijze van uitbetaling is gekozen ten einde het overheidspersoneel niet ten achter te stellen bij de werknemers in het be- drijfsleven. Voorts heeft de Regering hierbij voor ogen gestaan een betere spreiding over het tweede halfjaar van 1965 van de bestedingsimpulsen, welke uit de uitkering voor overheid en bedrijfsleven samen voortvloeien. De Minister nodigt de gemeentebesturen uit voor het personeel in dienst der gemeenten overeenkomstige voorzieningen te treffen. Het Centraal Bureau inzake gemeenschappelijke behandeling van ge- meentelijke personeelsaangelegenheden heeft in een circulaire van 13 sep- tember j.l., no. 476, de aangesloten gemeenten geadviseerd zich aan de voor het rijkspersoneel getroffen regeling te conformeren. De hierboven aangehaalde circulaires zijn voor U bij de stukken ter in- zage gelegd. Wij stellen U voor aan het verzoek van de Minister van Binnenlandse Zaken te voldoen en daartoe nevensgaand ontwerp-besluit vast te stellen. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien de circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken d.d. 13 augustus 1965, no. AB 65/U 1532 en het door het Centraal Bureau inzake gemeenschappelijke behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegen- heden bij brief van 13 september 1965, no. 476, uitgebrachte advies; mede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; I. aan het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel over 1965 een uitkering van 2 toe te kennen van de wedde per jaar, zulks over- eenkomstig de regeling, welke voor het rijkspersoneel hieromtrent is of zal worden getroffen; II. aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland mede te delen dat een dergelijke uitkering naar zijn gevoelen ook behoort te worden toegekend aan de secretaris, de ontvanger en de ambtenaren van de burgerlijke stand. Heemstede, 22 september 1965. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT: De secretaris, Heemstede, 30 september 1965. De Raad voornoemd, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 31