139 2e afd. 30 september 1965 VEKLENEN MEDEWERKING AAN OPKICHTING NAAMLOZE VENNOOTSCHAP „GASVOOKZIENING ZUID-KENNEMEKLAND". Heemstede, 22 september 1965. Aan de Raad, Reeds sinds het begin van 1963 is door de vertegenwoordigers van de colleges van burgemeester en wethouders der gemeente Haarlem en van de gemeenten, die stadsgas van Haarlem betrekken, te weten Bloemendaal, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Haarlemmermeer, Heemstede en Zand- voort onderhandeld over de gezamenlijke inkoop van aardgas. Hoewel tot het distributiegebied van Heemstede behorende is in een later stadium in het belang van een goede intergemeentelijke samenwerking, met onze in- stemming, ook het gemeentebestuur van Bennebroek in deze besprekingen betrokken. Aanvankelijk zat bij de onderhandelingen de gedachte voor dat door gezamenlijke inkoop van aardgas van de N.V. Nederlandsche Gasunie een lagere prijs voor het gas zou kunnen worden bedongen. Later bleek dat het af te nemen kwantum praktisch niet van invloed zou zijn op de prijs. Niet- temin werd gemeend dat de onderhandelingen met betrekking tot de sa- menwerking der gemeenten op dit stuk behoorden te worden voortgezet, omdat deze ook op zichzelf kostenbesparend zou kunnen werken. Besloten werd daarop een commissie in het leven te roepen, waarvan alle directeu- ren van de gasbedrijven der betrokken gemeenten deel zouden uitmaken. Deze commissie kreeg de opdracht een studie te maken van: a. het nut van samenwerking bij de gaslevering en gros, dus ten aanzien van een gezamenlijke inkoop met de daarbij behorende aspecten, als bijv. de opslag van het gas, gemeenschappelijke werkplaats enz.; b. het nut van samenwerking bij een gemeenschappelijke gasdistributie, dus huis aan huis. Het door de genoemde commissie uitgebrachte rapport, dat in de bij ons voorstel gevoegde bijlage is opgenomen, bevat gedetailleerd cijfermateriaal met betrekking tot: A. Gezamenlijke inkoop van het aardgas. B. Zelfstandige gasinkoop, te verrichten door iedere gemeente afzonderlijk. C. Gezamenlijke gasinkoop en gezamenlijke distributie van het ingekochte aardgas. D. Gezamenlijke inkoop en zelfstandige distributie van het gezamenlijk ingekochte gas. Uit de geproduceerde cijfers bleek dat voor onze gemeente gemeenschap- pelijke distributie financieel niet aantrekkelijk was. Ook de vertegenwoor- digers van andere gemeenten bleken er bezwaren tegen te hebben de dis- tributie van het aardgas aan het eigen bedrijf te onttrekken en over te dragen aan een combinatie, zodat besloten werd de samenwerking zich niet tot de distributie te doen uitstrekken. Ook de gezamenlijke inkoop van het gas bleek evenwel ten opzichte van zelfstandige inkoop aan de hand van het rapport voor Heemstede een nadeel op te leveren van rond 33.000,per jaar. De vertegenwoordigers

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 33