2e afd. 16 december 1965 Hoofdstuk III Nadat er de laatste jaren een grote achterstand was ontstaan in de aanpassing der normen voor de bijdragen aan de gemeenten ingevolge het „Besluit vergoeding politiekosten 1950" aan het gestegen kostenpeil, heeft deze aanpassing onlangs plaats gevonden. Ook met de laatste salaris- maatregelen is nu in de normbedragen rekening gehouden. De raming der uitgaven is afgestemd op de totstandkoming (rente afschrijving vallende op grond-, bouw- en inrichtingskosten, verminderd met de te verwachten rijksbijdrage in die kosten) en de ingebruikneming (exploitatielasten) van het nieuwe politiebureau vôör het begin van het begrotingsjaar. Het ten laste der gemeente blijvende deel der politiekosten blijkt, in hoofdzaak als gevolg van die ingebruikneming, te zijn aangegroeid tot /117.327,27 (vorigjaar/ 87.507,19). Woningbouw en bestemmingsplannen Met betrekking tot deze onderwerpen deden wij Uw raad ter gelegenheid van de aanbieding der begrotingen voor het dienstjaar 1965 een uitgebreide nota toekomen. U heeft daarbij toen tevens inzage verkregen van de voorlopige schetsontwerpen van uitbreidingsplannen voor vier gebieden. Gedurende 1965 is aan de ontwikkeling van deze plannen zeer veel aan- dacht besteed. In verband met het feit, dat de op 1 augustus j.l. in werking getreden wet op de ruimtelijke ordening geen uitbreidingsplannen meer kent, doch van bestemmingsplannen spreekt, zullen wi/ deZe laatste be- naming in het hierna volgende aanhouden. De hierboven bedoelde bestemmingsplannen zullen de cstwikkeling van de gemeente gedurende de komende jaren in belangrijke mate mede be- palen. Dit vereist zorgvuldige afweging van alle in het geding zijnde belangen. Naast de planologische facetten zijn hierbij o.m. betrokken de belangen van de volkshuisvesting en het verkeer. De plannen hebben bovendien ook technische en financiële aspecten. Het samenstellen van een goed bestemmingsplan vergt daarom noodzakelijk veel tijd aan voorberei- ding. De feitelijke stand van zaken met betrekking tot de diverse bestem- mingsplannen is als volgt. 1. Bestemmingsplan voor het gebied tussen Kerklaan en Van Merlenlaan. Dit plan heeft bij de uitwerking voorrang verkregen, omdat hierin de woningbouw het eerst moet plaats vinden. Het definitieve ontwerp wordt thans uitgewerkt en is praktisch gereed. Wij verwachen dat dit plan over ongeveer twee maanden ter visie zal kunnen worden gelegd en vervolgens door Uw college zal kunnen worden vastgesteld. Het ter visie leggen zal eerst plaats vinden nadat U van het plan heeft kunnen kennis nemen en een oordeel heeft kunnen uitspreken. Een gelijke procedure zal m.b.t. de andere bestemmingsplannen worden gevolgd. In 1965 zijn reeds meerdere percelen grond ter uitvoering van dit be- stemmingsplan aangekocht. Indien de aankopen zouden zijn uitgesteld tot de datum van de vaststelling van het plan zou dit tot ernstige ver- traging van de woningbouw hebben geleid. Dit is niet aanvaardbaar. Wij achten het daarom verheugend dat de aankopen zover zijn gevor- derd dat de woningbouw niet in gevaar komt door gebrek aan grond. Het uitwerken van het voorlopige schetsontwerp van dit plan heeft meer tijd gevorderd dan wij hadden verwacht. In dit plan zullen ter afronding van de reeds eerder gebouwde gesubsidieerde woningen een aantal woningwetwoningen worden gebouwd. Wij hebben een architect reeds enkele maanden geleden opdracht verleend tot het maken van een ontwerp. Het bouwen van woningwetwoningen tegen de curveprijs

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 7