2e afd. 17 december 1965 voor kookdoeleinden gebruiken en wel in die zin, dat voor een gebruik van maximaal 1000 kWh een reductie van 2 cent per kWh zal worden ver- leend. Het gaat hier om een groep van ongeveer 150 afnemers, die vrijwel uitsluitend bestaat uit afnemers, die zich van elders komende in onze gemeente vestigden. Mede in verband met de komst van het aardgas valt niet te verwachten, dat deze groep een noemenswaardige uitbreiding zal ondergaan. Wij zijn verder van oordeel, dat de stroomprijs voor de openbare ver- lichting behoort te worden verhoogd van 8% cent tot 9% cent per kWh. Dit laatste bedrag staat in een betere verhouding tot de door het P.E.N. °ver 1964 voor dit doel in rekening gebrachte prijs van 9,1 cent. Deze maatregel zal het bedrijf f 9.000,opleveren en de algemene dienst der gemeente uiteraard met eenzelfde bedrag belasten. Verwacht moet worden, dat de nieuwe tarieven A. en B. een mindere opbrengst voor het bedrijf zullen betekenen van f 48.000,welk bedrag dient te worden verhoogd met f 3.000,voor het kookstroomtarief. De verhoging van de kWh-prijs voor de openbare verlichting betekent voor het bedrijf een voordeel van f 9.000,zodat uiteindelijk een nadeel resul- teert van f 42.000,en het overschot op de begroting voor 1966 wordt teruggebracht tot f 34.000,Het lijkt bepaald niet overdreven dit laatste bedrag in reserve te houden om een voor 1966 te verwachten loonstijging, welke stijging ongetwijfeld ook van invloed zal zijn op de aan Haarleni te betaien prijs van de stroom, op te kunnen vangen. Blijkens het onder B. bepaalde in nevensgaand ontwerp-besluit ligt het in onze bedoeling de nieuwe tarieven te doen ingaan voor het bij de eerste meteropneming na 31 december 1965 geconstateerde elektriciteitsverbruik. Aangezien wij voornemens zijn het onderhavige voorstel tegelijk met de begrotingen voor 1966 door Uw raad te doen behandelen hebben wij ge- meend om een tijdige effectuering der nieuwe tarieven mogelijk te maken, daarvoor inmiddels de vereiste machtiging van de Minister van Economi- sche Zaken te moeten vragen. Wij stellen U voor tot vaststelling van het besluit, hetwelk U hierbij in concept wordt aangeboden, over te gaan. Burgemeester en wethouders van Heemstede. A. G. A. van Rappara. De secretariü J. M. Kruitwager:

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 16