2e afd. 17 december 1965 OVEREENKOMST MET HAARLEM INZAKE LEVERING VAN ELEKTRICITEIT De Raadder gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, alsmede het advies der commissie voor de gemeente gas-, duinwater- en elektriciteitsbedrijven; BESLUIT: burgemeester en wethouders te machtigen met de gemeente Haarlem de navolgende overeenkomst aan te gaan: Artikel 1. Verplichting tot levering. Haarlem verplicht zich, behoudens in geval van overmacht en onder voorbehoud, dat haar op aannemelijke voorwaarden door de desbetreffende autoriteiten daartoe toestemming zal worden verleend: a. aan Heemstede al de in die gemeente benodigde elektrische energie te leveren; b. tot het leggen, hebben, onderhouden, herstellen en zo nodig vernieuwen van de in artikel 4 genoemde elektrische kabels met bijbehoren. Artikel 2. Verplichting tot afneming. Heemstede verplicht zich al de in haar gemeente benodigde elektrische energie van Haarlem te betrekken. Het bepaalde in de eerste alinea van dit artikel lijdt uitzondering ten aanzien van de elektrische energie, welke Heemstede nodig heeft voor de verwarming van haar gashouders, indien en voor zolang Heemstede ten- gevolge van overmacht voor het genoemde doeleinde geen door Haarlem te leveren elektrische energie kan toepassen. Heemstede zal alsdan de elektrische energie, benodigd voor de verwarming van haar gashouders, mogen ontlenen aan een elektrisch noodaggregaat. Artikel 3. Stroomsoort. Door Haarlem zal aan Heemstede elektrische energie geleverd worden in de vorm van draaistroom met een spanning van ca. 6000 Volt, bij ca. 50 perioden in de seconde. Artikel 4. Wijze van levering. De in artikel 1. genoemde levering zal plaatshebben in het door Heem- stede gebouwde en geïnstalleerde 6 kV-station aan de Overbosstraat te Heemstede, door middel van de reeds aanwezige hoogspanningskabels vanuit het 50 kV-station van Haarlem aan de Linnaeuslaan. In geval van storing in deze verbinding, zal zo mogelijk aan Heemstede energie met een beperkt vermogen worden geleverd door een kabel van het transformator- station aan de Prins Mauritslaan naar het transformatorstation van Heem- stede aan de Pieter de Hooghstraat en door een kabel van het verdeel- station van Haarlem aan de Van Merlenstraat naar het transformator- station van Heemstede aan de Herenweg.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 6