2e afd. 17 december 1965 alsdan een nieuwe prijs worden vastgelegd voor de rest van de looptijd van deze overeenkomst, zulks binnen het kader en met handhaving van de principes van deze overeenkomst. Artikel 10. Rekening en wijze van betaling. In het begin van iedere maand wordt door Haarlem aan Heemstede een voorlopige rekening gezonden, welke door Heemstede uiterlijk vijftien dagen na ontvangst wordt voldaan op de door Haarlem aan te geven wijze. Deze rekening omvat 1/12 deel van de vergoeding, welke in het desbe- treffende jaar naar schatting verschuldigd zal zijn voor de hoogste belas- ting, de vergoeding voor de in de voorafgaande maand geleverde kWh, alsmede 1/12 deel van de meterhuren. De hoogste belasting wordt in overleg voorlopig vastgesteld, terwijl de kW- en kWh-bedragen bedoeld in artikel 7 door de directie van het ge- meentelijk energiebedrijf Haarlem voorlopig worden vastgesteld. Overige betalingen uit deze overeenkomst voortvloeiend zullen binnen een termijn van een maand, nadat de betreffende rekening door Heemstede is ontvangen, geschieden. Na afloop van ieder kalenderjaar zal door Haarlem op grond van de alsdan bekende gegevens een definitieve rekening aan Heemstede worden gezonden tot de door Heemstede verschuldigde bedragen. Het verschil tus- sen deze definitieve rekening en de som der voorlopige maandelijkse rekeningen zal binnen een termijn van een maand, nadat deze rekening door Heemstede is ontvangen, worden vereffend. Artikel 11. Overmacht. Als overmacht zullen door beide partijen worden erkend alle omstandig- heden, welke buiten de schuld van Haarlem en/of Heemstede de levering en/of de afneming van de benodigde hoeveelheid elektrische energie onmo- gelijk maken. Onder deze omstandigheden zullen in elk geval worden begrepen: a. beperking van of stagnatie in de levering van elektrische energie door het P.E.N. aan het g.e.b. Haarlem; b. schaarste en/of stagnatie in de aanvoer van grond- en/of hulpstoffen; c. gedwongen rantsoenering en/of gehele of gedeeltelijke stopzetting van het bedrijf; d. storing, defecten, breuken en dergelijke in de voor de levering benodigde apparatuur en e. werkstaking. Artikel 12. Vrijwaring van kosten. Heemstede zal Haarlem vrijwaren van alle kosten wegens retributiehef- fingen en/of andere betalingen, in welke vorm ook, terzake van de kabel- verbindingen en overige voorzieningen, welke noodzakelijk zijn voor de uitvoering van deze overeenkomst.

Raadsnotulen Heemstede | 1965 | | pagina 9