16 4e afd. 27 januari 1966 ZANDWINNING VUILVEBWIJDEBING AANKOOP GBOND. Heemstede, 14 januari 1966. Aan de Raad, Ter uitvoering van meerdere bestemmingsplannen is het noodzakelijk de hierin gelegen gronden op te hogen. De voor dit doel benodigde hoeveelheid zand bedraagt 900.000 m3, verdeeld over de diverse plannen als volgt: Schouwbroekerpolder 400.000 m3 Geleerdenbuurt 300.000 m3 Plan tussen Kerklaan en Van Herlenlaan 150.000 m3 Dempen gedeelte haven 50.000 m3 Totaal 900.000 m3 Wij beraden ons reeds geruime tijd over de mogelijkheden deze hoeveel- heid zand op economische wijze te verkrijgen. Derhalve tegen een prijs, welke een redelijke exploitatie van de bestemmingsplannen mede mogelijk maakt. Een tweede vraagstuk, dat onze bijzondere zorg vraagt en dat op korte termijn moet worden opgelost is de verwijdering van het huisvuil. De gemeente heeft tot en met 1970 van de inspectie der domeinen een terrein aan het Spaarne in erfpacht verkregen, welke voor het storten van vuilnis mag worden gebruikt. De aanwezige vuilnis is reeds enkele meters boven het maaiveld gelegen en er is derhalve weinig mogelijkheid meer het vuil- nis op deze plaats te storten. Wij hebben thans plannen ontwikkeld ter oplossing van beide vraagstuk- ken in onderling verband. Het seminarie Hageveld is bereid gevonden aan de gemeente 5 ha grond, gelegen aan het Spaarne, te verkopen, Door het ontzanden van 4 ha van dit terrein deze 4 ha zijn in rode kleur aan- gegeven op de voor U ter inzage gelegde kaart kan 450.000 m3 zand worden gewonnen. Het te kopen terrein is in het streekplan voor Zuid-Kennemerland be- stemd voor recreatieve doeleinden, waaronder krachtens de bij dit plan behorende voorschriften mede behoort de aanleg van een jachthaven. Wij zijn van oordeel dat het betrokken terrein gezien zijn ligging bijzonder geschikt is voor de aanleg van een jachthaven, waaraan in deze streek grote behoefte bestaat. Indien geen jachthaven zou worden aangelegd, heeft dit tot gevolg dat de put welke door de ontzanding ontstaat gedempt moet worden. Onderzoekingen en besprekingen wljzen uit, dat het verkrijgen van de yoor het dempen benodigde specie praktisch niet mogelijk is. A1 onze pogingen hierover de beschikking te verkrijgen hebben geen resultaat opgeleverd. De kosten van het dempen moeten op ongeveer een miljoen gulden worden geraamd. De kosten aanleg haven, parkeerterrein, toegangs- weg etc. zullen naar raming f 1.500.000,— bedragen. De haven biedt dan ruimte voor 630 boten. De kosten van rente (6%) en afschrijving (25 jaar) bedragen f 150.000,per jaar. Uitgaande van een liggeld van f 200,— per jaar per boot is de opbrengst f 126.000,— per jaar. De aanleg van een jachthaven is derhalve ook economischer dan het dempen van de put. De hectare grond welke van het seminarie kan worden gekocht, doch met wordt ontgraven, is bestemd voor het treffen van enige voorzieningen parkeerterrein, toiletgebouwtje) in het kader van de aanleg van deze jachthaven. Ook de aan de zuidzijde van het terrein gelegen grond, eigen- dom van de gemeente, kan gedeeltelijk voor dit doel worden gebruikt. De tweede hoeveelheid van 450.000 m3 zand kan worden gewonnen op het

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 31