34 4e afd. 24 februari 1966 HTJUR WIJKGEBOUW AAN DE REGGELAAN. Heemstede, 16 februari 1966. Aan de Raad, Overeenkomstig ons voorstel van 10 november j.l., nr. 171, werd in Uw vergadering van 26 november d.o.v. besloten aan de Vereniging Bijzondere Protestantse Kleuterschool te Heemstede een terrein, ter grootte van onge- veer 1000 m2, gelegen nabij de Reggelaan, te verkopen. Deze vereniging wenst op dit terrein een houten wijkgebouw te stichten dat zal worden gebruikt als kleuterschool. Zoals U bekend is bestaat aan een dergelijke school in de Rivierenbuurt en omgeving dringend behoefte. Reeds op 27 april 1962 verleende Uw Raad de voor het stichten van een Protestantse kleuterschool in die wijk ver- eiste wettelijke medewerlting. Door het uitblijven van de nodige urgentie- verklaring kon evenwel niet tot de bouw worden overgegaan. Verwacht wordt dat deze verklaring ook de eerstkomende jaren niet zal worden afgegeven. Door een wijkgebouw te stichten, waarvoor geen urgentiever- klaring vereist is, en dit te gebruiken als kleuterschool kan thans een oplossing worden verkregen. Indien het gebouw met toepassing van de Kleuteronderwijswet zou wor- den opgericht, zouden de kosten ervan volledig door de gemeente worden vergoed. Wij achten het redelijk dat dit voor zover mogelijk ook in het onderhavige geval geschiedt. Daartoe ware het wijkgebouw c.a. van de vereniging te huren tegen een bedrag per jaar dat gelijk is aan de jaarlijkse kapitaallasten van de totale stichtingskosten. Het gebouw kan dan gelijk- tijdig overeenkomstig de bepalingen van de Kleuteronderwijswet weer ter beschikking van de vereniging worden gesteld. De van het rijk terzake van deze school te ontvangen kapitaalvergoedingen zullen uiteraard aan de gemeente ten goede komen, terwijl de vereniging ingevolge de wet voor het onderhoud van het gebouw zal moeten zorgen. Deze handelwijze is eveneens nodig om de vereniging in het genot te stellen van de z.g. exploitatievergoedingen. De door de gemeente te vergoeden kapitaallasten kunnen o.i. worden gesteld op het bedrag van de door de vereniging te betalen rente en aflos- sing van de voor de stichting van het gebouw te sluiten geldleningen. Blijkens de voor U ter inzage gelegde brief zullen deze voor het eerste exploitatiejaar in totaal 19.350,bedragen en daama voorshands telkens f 470,per jaar minder. De van het rijk te ontvangen vergoeding terzake van de stichtingskosten bedraagt naar de laatst bekende gegevens f 6.600, per jaar; deze gegevens zijn echter nog gebaseerd op de gemiddelde stich- tingskosten in 1961. Naar de huidige kosten zal de vergoeding uiteraard belangrijk hoger zijn. Niettemin zal de rijksvergoeding voorlopig lager zijn dan de door de gemeente te maken kosten; op de duur zal echter het omgekeerde het geval zijn. Een en ander doet zich ook bij andere scholen steeds voor en zou vanzelfsprekend ook bij financiering door de gemeente het geval zijn. Wij stellen U thans voor tot het huren van het te stichten gebouw c.a. te besluiten, zulks met ingang van de datum van ingebruikneming en voor zolang dit overeenkomstig de wet als kleuterschool zal worden gebruikt, tegen een door ons college aan de hand van de werkelijke stichtingskosten te bepalen bedrag per jaar dat gelijk zal zijn aan de jaarlijkse kapitaal- lasten terzake van de bouw en inrichting, met dien verstande dat de huur tenminste f 1,per jaar zal bedragen. Een voorstel tot het aan de vereniging ter beschikking stellen van het

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 29