36 4e afd. 24 februari 1966 OVERDRACHT STROKEN GROND NABIJ „KENNEMEROORD". Heemstede, 10 februari 1966. Aan de Raad, Ten behoeve van de bouw van een bejaardentehuis op het terrein „Over- bos", op de in overleg met ons colleg-e bepaalde plaats, dient de Stichting Huize St. Bavo de beschikking te verkrijgen over de aan de gemeente in eigendom toebehorende strook grond, ter grootte van 625 m2, welke op de voor U ter inzage gelegde tekening nr. 1.24.7.42 met groene kleur is aangeduid. Deze grond maakt deel uit van de strook welke ingevolge raadsbesluit van 24 juni 1948, nr. 64 is aangekocht van de Diaconie der Ned. Hervormde Gemeente te Heemstede en welke ligt binnen de terreinafscheiding van .Kennemeroord' Tegen verkoop ervan bestaan o.i. geen bezwaren. Bij de terzake gevoerde onderhandelingen is overeenstemming verkregen over een verkoopprijs van 5tper m'2 of 3.125,in totaal; deze prijs komt rekening houdende met het door de gemeente geleden renteverlies nagenoeg overeen met de prijs welke de gemeente in 1948 aan de Diaconie heeft betaald 2,25 per m2). Hierbij zij opgemerkt dat de gemeente aan het onderhoud van de grond nimmer iets ten koste heeft gelegd. Het bestuur van de Stichting Kennemeroord stelt het op prijs het res- terende deei, groot 1160 m2, van vorenbedoelde strook te mogen kopen. Dit deel is met kleine blokjes aangegeven op de eveneens voor U ter visie gelegde tekening nr. 1.24.7.43. De aankoop van de strook heeft indertijd plaats geha.d om een wandelpad te kunnen aanleggen tussen de Herenweg en de verlengde Burgemeester van Lennepweg. Wij zijn echter van oordeel dat het nut van een dergelijk pad niet groot is, althans niet opweegt tegen de vrij hoge aanlegkosten van het pad en de ingevolge de koopacte te treffen voorzieningen, waaronder het maken van een afscheiding aan de zijde van Kennemeroord, bestaande uit een hek van harmonicagaas met betonnen palen en het beplanten van de berm van het pad met struiken, zodanig dat geen uitzicht van het pad bestaat op de gebouwen van ,,Kennemeroord". Ook met het bestuur van de Stichting Kennemeroord is overeenstemming verkregen over een koopprijs van 5,per m2. Tegelijk met de overdracht van bovenbedoelde grond heeft de Diaconie der Ned. Hervormde Gemeente aan de gemeente om niet een perceel grond afgestaan, bestemd voor de aanleg van een deel van de geprojecteerde verlengde Burgemeester van Lennepweg. Doordat het tracé van deze weg enigszins is gewijzigd, is niet alle afgestane grond voor genoemd doel nodig. De strook welke op tekening nr. 1.24.7.43 met grote blokjes is aangeduid, kan o.i. aan de Stichting Kennemeroord worden afgestaan; dit ware om niet te doen geschieden. Wij stellen U derhalve voor: a. onder de gebruikelijke voorwaarden te verkopen aan: 1. De Stichting Huize St. Bavo, alhier, de grond ter grootte van 625 m2, welke op tekening nr. 1.24.7.42 is aangegeven, zulks voor de prijs van f 3.125, 2. de Stichting Kennemeroord, alhier, de grond ter grootte van 1160 m2, welke op tekening nr. 1.24.7.43 met kleine blokjes is aan- gegeven, zulks voor de prijs van 5.800,

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 33