41 2e afd. 24 februari 1966 GARANTIE GELDLENING WONINGBOUWVERENIGING ..IIEEMSTEDE'S BELANG". Heemstede, 16 februari 1966. Aan de Raad, Het bestuur van de Woningbouwvereniging „Heemstede's Belang" alhier is voornemens enkele voorzieningen te treffen aan de 69 middenstands- woningen aan de Bosboom Toussaintlaan e.o., welke woningen eigendom van deze vereniging zijn. Deze voorzienigen zijn: 1. het moderniseren van de keuken; 2. het wijzigen van de achterpui ter verkrijging van een grotere lichtinval; 3. het vernieuwen van de buitenriolering. De accomodatie van de keuken is totaal verouderd en ongeschikt voor het goed verrichten van het keukenwerk; door onvoldoende ventilatiemogelijk- heden is de keuken zeer vochtig; voorts zijn aanrecht en gootsteen dringend aan vernieuwing toe. Van de achterpui dienen de buitendeuren vernieuwd te worden; door het vele hout van kozijnen, deuren en ramen is de daglichttoetreding gering. De woningen hebben geen afzonderlijke aansluiting op het gemeente- riool, hetgeen tot verstoppingen aanleiding geeft. Bovendien is de riolering verzakt en gescheurd. De Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening kan zich met het treffen van de genoemde voorzieningen ver- enigen. Voor de financiering van de kosten,, welke worden geraamd op f 200.000,heeft de Woningbouwvereniging de Pöstcheque- en Girodienst bereid gevonden haar een vaste geldlening te verstrekken onder de volgen- de voorwaarden: koers: 100% rente (halfjaarlijks te voldoen)63/s looptijd: 25 jaar, aflossing: in 25 annuïteiten, vervroegde aflossing: is mogelijk in de jaren 1976 tot en met 1980 101% daarna 101 Genoemde dienst is slechts bereid de geldlening te verstrekken indien door de gemeente de tijdige betaling van rente en aflossing wordt gegaran- deerd. Deze garantie kan ons inziens zonder bezwaar worden verleend. Voor de te treffen voorzieningen zal een huurverhoging worden toegepast, wel- iswaar niet tot de volle jaarlijkse iasten, doch het jaarlijks exploitatie- overschot is zodanig, dat dit gevoegelijk een vermindering kan ondergaan. De levensduur van de woningen kan ongetwijfeld op 25 jaren worden geschat. In het raadsbesluit van 29 oktober 1920, no. 99, waarbij financiële steun werd verleend voor de bouw van de onderhavige woningen, zijn diverse

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 43