41 2e afd. 20 24 februari 1966 GARANTIE GELDLENING WONINGBOUWVERENIGING ..HEEMSTEDE'S BELANG" De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders Mede gelet op het raadsbesluit van 29 oktober 1920 no. 99; BESLUIT: onder afstanddoening van alle voorrechten en exceptiën, door de wet aan borgen toegekend of nog toe te kennen, te waarborgen de tijdige betaling van rente en aflossing van een geldlening groot f 200.000,welke door de Postcheque- en Girodienst te 's-Gravenhage zal worden verstrekt aan de Woningbouwvereniging „Heemstede's Belang", gevestigd te Heemstede, hierna te noemen ,,de vereniging", ten behoeve van het treffen van enkele voorzieningen aan het, de vereniging in eigendom toebehorende, complex van 69 middenstandswoningen aan de Bosboom Toussaintlaan e.o., zulks onder de volgende voorwaarden en bepalingen: 1. De geldlening zal worden verstrekt tegen een koers van 100% en een rente van 63/g halfjaarlijks te voldoen, met een looptijd van 25 jaren, af te lossen in 25 annuïteiten (het aflossingsbestanddeel afgerond op f 10,Gedurende 10 jaar zal versterkte of gehele aflossing niet toe- gestaan zijn, daarna gedurende 5 jaar tegen de koers van 101 en gedurende de verdere looptijd tegen de koers van 101 een en ander met inachtneming van een opzeggingstermijn van 3 maanden en slechts op de jaarlijkse aflossingsdag. De geldlening zal niet mogen strekken tot gehele of gedeeltelijke aflossing van een elders lopende geldlening, tenzij met medewerking van de oorspronkelijke geldgever. 2. De vereniging verplicht zich op eerste aanzegging van burgemeester en wethouders aan de gemeente onder de gebruikelijke bedingen het recht van derde hypotheek te verlenen op het recht van erfpacht tot 31 decem- ber 1995 op de grond, waarop voornoemde woningen zijn gebouwd; 3. De vereniging zal er zorg voor dragen, dat de 69 woninen gedurende de looptijd der lening bij een maatschappij ter goedkeuring van burge- meester en wethouders zodanig zijn verzekerd tegen brandschade, dat de kosten van herstel of wederopbouw volledig uit de assurantiepennin- gen kunnen worden voldaan. De vereniging is verplicht op vordering van burgemeester en wethouders de betreffende polis en/of premie- kwitanties te tonen; 4. De vereniging verbindt zich geen wijziging noch geheel noch gedeel- telijk in de bestemming der 69 woningen aan te brengen dan met toe- stemmingvan burgemeester en wethouders; 5. De vereniging zal de woningen behoorlijk en ten genoegen van burge- meester en wethouders onderhouden; 6. De huurprijs der woningen is aan de goedkeuring van burgemeester en wethouders onderworpen; 7. Bouwkundige en andere voorzieningen, alsmede verbeteringen, zullen aan de woningen slechts worden aangebracht na goedkeuring door burgemeester en wethouders; 8. In het bestaande fonds voor onderhoud en herstel zal jaarlijks worden gestort een door burgemeester en wethouders goed te keuren bedrag. Heemstede, 24 februari 1966. De Raad voornoemd, De vcrarzittei}, De secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 45