85 4e afd. 30 juni 1966 VOORBEREIDING HERZIENING BESTEMMINGSPLANNEN. Heemstede, 22 juni 1966. Aan de Raad, Bij uw besluit van 24 juni 1965, nr. £0, hebt u de herziening van enige bestemmingsplannen in voorbereiding verklaard; dit besluit vervalt op 1 juli a.s. Voor enkele der betrokken terreinen is geen nieuw voorbereidingsbesluit nodig, te weten voor: a. de terreinen ten westen van de spoorlijn en ten zuiden van de Zand- voortselaan. De vaststelling van het voorbereidingsbesluit voor alle terreinen ten westen van de spoorlijn hield verband met de projectie in het oorspronkelijke streekplan Zuid-Kennemerland van de noord-zuid- verbinding, waaraan de Kroon goedkeuring heeft onthouden, zolang het streekplan niet is herzien en het gemeentelijke bestemmingsplan niet is aangepast, zou een voorbereidingsbesluit ongewenste bebouwing op het mogelijke tracé moeten voorkomen. In de herziening 1964 van het streekplan is de noord-zuid-verbinding niet opgenomen. Het staat thans wel voldoende vast dat deze verbinding voor wat betreft de ter- reinen ten zuiden van de Zandvoortselaan niet op het grondgebied van Heemstede zal komen. Voor deze gronden, waarvan de bestemming in het gemeentelijke plan in hoofdzaak vrijwel geheel gelijk is aan die van het streekplan, heeft een nieuw voorbereidingsbesluit naar onze mening geen zin. Anders staat het met de gronden ten noorden van de Zand- voortselaan: het is niet uitgesloten dat hier een deel van de noord-zuid- verbinding komt. Wij menen dus dat alleen voor deze gronden een nieuw voorbereidingsbesluit moet worden vastgesteld. b. de terreinen tussen Herenweg, noordgrens van „Ipenrode", Leidsevaart en noordgrens van ,,Berkenrode". Het overgrote deel van deze terreinen is reeds eigendom van de ge- meente, terwijl enkele andere percelen inmiddels bij voorlopige koop- akte zijn aangekocht. Er blijft vrijwel alleen de buitenplaats „Berken- rode" over. De gronden hiervan zijn weliswaar in het nog steeds van kracht zijnde bestemmingsplan van 1930 gedeeltelijk bestemd voor be- bouwing, doch mede in verband met de hierop rustende meldingsplicht bestaat er o.i. geen gevaar dat de eigenaar overgaat tot bebouwing. c. de gronden tussen Herenweg, Kerklaan, Zandvaart en Van Merlenlaan, waarvoor inmiddels bij uw besluit van 26 mei j.l. een bestemmingsplan is vastgesteld. d. een deel van de terreinen tussen Herenweg, Manpadslaan, Leidsevaart en de zuidgrens van het plan Rivierenbuurt en „Ipenrode". Een voor- bereidingsbesluit heeft alleen zin voor een strook ter breedte van 70 m, gelegen onmiddellijk ten westen van de Herenweg en voor een strook ter breedte van 65 m ten zuiden van de Schielaan. Het vi- gerende bestemmingsplan staat voor deze stroken bebouwing toe, het- geen niet in overeenstemming is met het streekplan dat hiervoor de bestemming ,,agrarisch bedrijf c.a." aangeeft. De vaststelling van een voorbereidingsbesluit voor deze stroken is dus nodig om bebouwing in strijd met het streekplan te voorkomen. De overige gronden tussen de aangegeven grenzen zijn zowel in het streekplan als in het vigerende bestemmingsplan bestemd voor agrarisch bedrijf c.a.

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 19