81 4e afd. 30 juni 1966 WIJZIGING VOETPADEN HEKENWEG NABIJ VAN MERLENLAAN. Heemstede, 15 juni 1966. Aan de Raad, De Arrondissementsingenieur van de Rijkswaterstaat in het Arrondisse- ment Haarlem heeft ons medegedeeld dat het in de bedoeling ligt in de loop van dit jaar op de Herenweg nabij de Van Merlenlaan een afzonder- lijke opstelstrook te maken voor verkeer uit noordelijke richting dat de Van Merlenlaan wil inslaan. Daartoe zal de hoofdrijbaan worden verbreed ten koste van het westeiijke voetpad. Het maken van een opstelstrook is noodzakelijk omdat het doorgaande verkeer thans vaak ernstige hinder ondervindt van het afslaande verkeer, dat op de rijbaan staat opgesteld; uitwijken naar rechts is veelal gevaarlijk voor het op de zijbestrating rij- dende langzame verkeer. De versmalling van het trottoir zal op grond van de door het rijk aan de gemeente voor het hebben van voetpaden langs de Herenweg verleende vergunning kosten voor de gemeente met zich bren- gen. Van gemeentewege zal namelijk moeten worden gezorgd voor het aansluiten van de voetpadverharding op de door het rijk te plaatsen trot- toirbanden. Blijkens de voor u ter inzage gelegde begroting worden de kosten hiervan geraamd op f 16.100,Daarbij is ervan uitgegaan dat de huidige in bij- zonder slechte staat verkerende bitumentrottoirs worden vervangen door tegeltrottoirs, zoals ook elders in de gemeente na opbreken ten behoeve van het leggen van leidingen etc. zoveel mogelijk gebeurt. Alleen het bi- tumentrottoir aan de westzijde van de Herenweg vöör de buitenplaats „Ipenrode" ware met het oog op de ligging en de kwaliteit te handhaven. Bij de uitvoering van het werk behoeven geen gemeentelijke kabels of leidingen te worden verlegd. Wij stellen u derhalve voor ons ten behoeve van de wijziging van de voet- paden langs de Herenweg nabij de Van Merlenlaan een krediet van f 16.100,te verlenen, af te schrijven in 10 jaar. Het plan voor het maken van de opstelstrook ligt mede voor u ter in- zage. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders dd. 15 juni j.l.; BESLUIT: a. burgemeester en wethouders ten behoeve van de wijziging van de voet- paden langs de Herenweg nabij de Van Merlenlaan een krediet van f 16.100, te verlenen. b. het sub a genoemde bedrag af te schrijven in 10 jaren. Heemstede, 30 juni 1966. De Raad voornoemd, De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 9