91 2e afd. 28 juli 1966 VERKOOP WOjtfNINGWETWONINGEN Heemstede, 13 juli 1966. Aan de Raad. Op 21 oktober 1964 stelden wij uw raad voor de in uw vergadering van 27 april 1962 aangenomen motie waarin ons colleg-e werd uitgenodigd een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden van verkoop van woning- wetwoningen, in te trekken. In uw vergadering van 28 januari 1965 werd ons voorstel verworpen. Wij hebben vervolgens een onderzoek ingesteld onder de bewoners van de woningwetwoningen om een inzicht te verwerven in de belangsteliing welke deze bewoners hebben voor de aankoop van de door hen bewoonde woning. Niet iedere bewoner kan de woning kopen. De Minister van volkshuisves- ting en bouwnijverheid heeft een aantal voorschriften terzake vastgesteld. Voor een goed begrip vermelden wij de voornaamste bepalingen. 1. verkoop van duplex-, étage- of bejaardenwoningen is niet toegestaan. 2 de koper moet bewoner van de woning zijn en financieel in staat de las- ten van een eigen woning te dragen. Hij zal tenminste 10% van de koopprijs als eigen kapitaal moeten bezitten. De koper zal de woning moeten blijven bewonen. Indien de bewoner na verloop van tijd de wo- ning weer van de hand wenst te doen heeft de gemeente het recht de woning terug te kopen. 3 De koper mag niet ouder dan 55 jaar zijn. 4. Uitsluitend die bewoners kunnen de woning kopen, die op grond van hun inkomen hiervoor in aanmerking komen. In het algemeen mag geen woning worden verkocht aan de bewoner, die een inkomen ver- dient, dat hoger is dan 12.000,bruto per jaar en aan de bewoner van wie op grond van zijn leeftijd en beroep mag worden verwacht dat hij na verloop van tijd meer dan genoemd bedrag zai gaan verdienen. Het resultaat van het onderzoek is als volgt: aan 534 bewoners van woningwetwoningen is gevraagd of zij in be- ginsel tot koop bereid waren. 34 bewoners beantwoordden de vraag bevestigend. van deze 34 bewoners bleken 10 personen te voldoen aan de eisen door de Minister gesteld. Ongetwijfeld zullen deze tien personen niet allen tot de koop besluiten indien de koopprijs bekend is. Van de tien woningen behoort één woning tot een oud complex, gélegen in Glip I. Het zou niet verstandig zijn deze woning te verkopen, omdat dit complex in de toekomst moet worden ge- saneerd. Een woning vormt onderdeel van een blok woningen, uitgevoerd in strokenbouw, voor- en achtertuin worden door de gemeente onderhouden. Verkoop van deze woning is ook al bijzonder ongewenst. De overige woningen zijn ook bijna alle tussenwoningen. Tegen de ver- koop van deze woningen rijzen praktische moeilijkheden i.v.m. het onder- houd (schilderen), gemeenschappelijke aansluitingen op riolering, gas, water en elektriciteit.

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 11