k i i - HI/, 95 2e afd. 28 juli 1966 SCHOOLZWEMMEN Heemstede, 13 juli 1966. Aan de Raad, Het verzoek van de schoolbesturen aan uw raad het schoolzwemmen met ingang' van het nieuwe schooljaar, zodanig uit te breiden, dat hieraan ook de leerlingen van de eerste klassen der lagere scholen zullen deel- nemen heeft u aan ons college ter handgesteld met het verzoek terzake een prae-advies uit te brengen. De uitbreiding van het schoolzwemmen welke in direct verband staat met het gereedkomen van het gemeentelijk instructiebad, is in de ver- gadering van ons college uitvoerig besproken. Eenstemmigheid over deze aangeiegenheid bestaat er niet. De leden van ons college, die zich voor uitbreiding hebben verklaard. baseren dit standpunt voornamelijk op de volgende overwegingen: 1. de praktijk wijst uit dat het ontvangen van zwemlessen gedurende een schooljaar voor de meeste kinderen niet voldoende is om het diploma te behalen. Uitbreiding van het schoolzwemmen zal een belangrijke verbetering in dit opzicht te zien geven. 2. de aanwezigheid van veelwater in de gemeente maakt het noodzakelijk, dat de kinderen op zo jeugdig mogelijke leeftijd vertrouwd raken met het water, zodat zij zich hierin weten te redden. 3. de gemeente heeft een belangrijk bedrag geïnvesteerd in het instructie- bad. Het is rationeel deze kostbare voorziening dan ook te gebruiken en niet gedurende de helft van de beschikbare tijd leeg te laten staan. 4. Om de leerlingen van een klas zweminstructie te geven is een bepaald personeelsbestand vereist. Het zelfde aantal personeelsleden kan aan de leerlingen van twee klassen les geven, in welk geval het personeel een normale dagtaak heeft. 5. de meerdere kosten bestaan uit de kosten van vervoer van de leerlingen; deze meerdere kosten bedragen ongeveer f 4.000,dit kan geen on- overkomenlijk bezwaar opleveren. 6. De inspecteurs van het lager onderwijs en van de liehamelijke opvoeding hebben desgevraagd verklaard voorstanders te zijn van de uitbreiding van het schoolzwemmen. De overige leden van ons college zijn van oordeel, dat Heemstede reeds voorop loopt door het zwemonderricht te geven aan de leerlingen van de tweede klas. Zij achten het een overtrokken zaak hieraan uitbreiding te geven. Dit zal op veel praktische bezwaren stuiten. Het is niet verstandig de leerlingen van de eerste klassen, die moeten wennen aan de orde op schoolzwemlessen te geven. Velen van deze jonge kinderen zijn niet in staat zich geheel zelfstandig in korte tijd aan- en uit te kleden als gevolg waarvan een ordelijk verloop van het zwemonderricht niet mag worden verwacht. Gelet op deze verschillende standpunten geven wij in overweging een be- slissing op de bij uw raad ingediende verzoeken te nemen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, J. C. Corver, l.b. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 19