86 2e Afd. 28 juli 1966 VEKZWARING GASLEIDING EN VERPLAATSING WATERLEIDING BINNENWEG Heemstede, 20 juli 1966. Aan de Raad, In verband met de toepassing van aardgas voor verwarmingsdoeleinden is het noodzakelijk een gedeelte van de hoofdleiding voor gas in het ge- deelte van de Binnenweg, gelegen tussen de Hendrik Peeperkornstraat en de Oosterlaan te verzwaren van 65 mm tot 100 mm diameter. In de afgelopen winter bleek de druk van het stadsgas ter plaatste zo laag, dat het één der bewoners in dit gedeelte van de Binnenweg niet mogelijk was zijn met gas gestookte centrale verwarming te gebruiken. Weliswaar zijn de drukverhoudingen bij de distributie van aardgas ver- beterd, doch te verwachten valt, dat, wanneer in meer percelen gasver- warming zal worden toegepast, opnieuw moeilijkheden, zullen ontstaan als gevolg van een te lage gasdruk. De bestaande 65 mm gasleiding ligt onder de rijweg. In verband met een mogelijke reorganisatie van de Binnenweg verdient het aanbeveling de nieuwe leiding onder het westelijk trottoir te leggen. Om deze reden is het ook gewenst de hoofdleiding voor water thans naar het trottoir over te brengen, dit te meer, omdat deze leiding onder de gasleiding zal be- horen te komen liggen. Voor het verzwaren van de hoofdleiding voor gas zal naar raming een bedrag van 14.500,nodig zijn en voor de verplaatsing van de water- leiding een bedrag van f 20.200, Specificaties van deze bedragen zijn voor u bij de stukken ter inzage gelegd. Wij stellen u voor ons door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit de nodige kredieten ter beschikking te stellen. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, alsmede het advies der commissie voor de gemeente gas-, duinwater- en elektriciteitsbedrijven; aan burgemeester en wethouders ter beschikking te stellen: a. ten laste van de kapitaaldienst der begroting voor het gasbedrijf een krediet van 14.500,voor de verzwaring van de hoofdleiding voor gas van 65 mm tot 100 mm diameter in het gedeelte van de Binnen- weg, gelegen tussen de Hendrik Peeperkornstraat en de Oosterlaan; b. ten laste van de kapitaaldienst der begroting voor het duinwaterbedrijf een krediet van 20.200,voor de verplaatsing van de hoofdleiding voor water van de rijweg naar het westelijk trottoir van het onder a genoemde gedeelte van de Binnenweg. Burgemeester en wethouders van Heemstede, J. C. Corver, l.b. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT: Heemstede, 28 juli 1966. De Raad voornoemd, De secretaris, Da_vporzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 1