88 2e Afd. 28 juli 1966 AANKOOP GROND TRANSFORMATORSTATION HERENWEG Heemstede, 20 juli 1966. Aan de Raad, Sinds 1 januari 1938 huurt de gemeente van het R.K. Parochiaal Kerk- bestuur van de H. Bavo alhier, een strook grond, welke deel uitmaakt van het bij ,,Nieuw Berkenrode", Herenweg 101, behorende terrein. Op deze grond is een transformatorstation van het elektriciteitsbedrijf ge- plaatst. De huurovereenkomst werd aanvankelijk gesloten voor de tijd van 10 jaren en is daarna stilzwijgend van jaar tot jaar verlengd. Wij achten het gewenst dat de gemeente deze grond in eigendom ver- krijgt, waardoor de waarborg wordt verkregen, dat het transformator- station, zo lang dit nodig zal zijn, ter plaatste kan blijven staan. Wij hebben het Kerkbestuur bereid gevonden de benodigde grond, ter grootte van 21 m-, aan de gemeente in eigendom over te dragen voor een bedrag van f 1000, Voorts heeft het kerkbestuur zijn medewerking willen verlenen aan de vestiging van een erfdienstbaarheid voor het leggen, hebben en onder- houden van kabels en een erfdienstbaarheid van uitweg ten laste van de haar in eigendom toebehorende percelen. Een en ander is vastgesteld in de voor u bij de stukken ter inzage liggende voorlopige koopakte. Wij stellen u voor door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit tot aankoop van de grond en tot vestiging van de genoemde erfdienst- baarheden over te gaan. Burgemeester en wethouders van Heemstede, J. C. Corver, l.b. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 5