89 2e Afd. 28 juli 1966 WIJZIGING OVEKEENKOMST INZAKE GASLEVERING AAN V OGELENZAN G Heemstede, 20 juli 1966. Aan de Raad, Op grond van artikel 10 der dd. 15 september 1913 tussen de gemeenten Bloemendaal en Heemstede gesioten overeenkomst inzake levering van gas aan de bewoners van het dorp Vogelenzang, welke overeenkomst sinds 15 september 1938 stilzwijgend van jaar tot jaar verlengd werd, is de ge- meente Bloemendaal gehouden om, wanneer zij de overeenkomst niet wenst te verlengen, het buizennet, de dienstleidingen, gasmeters en andere installaties binnen Vogelenzang, aan onze gemeente in eigendom toebe- horende, tegen taxatiewaarde over te nemen. Behalve voor de hierboven genoemde objecten heeft onze gemeente zich belangrijke uitgaven moeten getroosten voor de overschakeling van stadsgas op aardgasdistributie. Het ligt naar onze mening in de rede, dat, indien de gemeente Bloemen- daai eerlang mocht besluiten deze overeenkomst niet te verlengen, zij gehouden behoort te zijn een evenredig deel der kosten van de overschake- ling van stadsgas op aardgasdistributie aan onze gemeente te vergoeden, rekening houdende met een afschrijving dezer kosten in 20 jaren. Een clausule met een dergelijke strekking werd ook reeds opgenomen in uw besluit van 26 mei 1966, no. 66, tot het aangaan van een overeenkomst met de gemeente Bennebroek inzake de gaslevering in die gemeente. Wij hebben ons over deze aangelegenheid verstaan met burgemeester en wethouders van Bloemendaal, waarbij dit college bereid bleek aan de raad een voorstel te doen de overeenkomst met een daartoe strekkende bepaling aan te vullen. Wij stellen u voor, door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit aan de totstandkoming van een wijziging der overeenkomst mede te werken. Burgemeester en wethouders van Heemstede, J. C. Corver, l.b. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raden der gemeenten Heemstede en Bloemendaal; gelet op de gemeenschappeiijke regeling inzake gaslevering aan Bloe- mendaal Vogelenzang), vastgesteld door de Raad der gemeente Heem- stede bij besluit van 20 februari 1913 no. 5 en door de Raad der gemeente Bloemendaal bij besluit van 11 juli 1912 no. 223, laatstelijk gewijzigd bij besluiten van genoemde raden respectievelijk van 27 april 1961 en 16 juni 1961; gezien de voorstellen van burgemeester en wethouders; BESLUITEN: met ingang van 15 september 1966 genoemde gemeenschappelijke rege- ling als volgt te wijzigen: I. De tweede alinea van artikel 10 wordt gelezen V YY oowo Uiiu^a V otii ai liivci J-\j wuiui gciczcil. Verlangt de gemeente Bloemendaal deze verlemng niet, dan is Kj verplicht:

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 7