2e Afd. 28 juli 1966 90 VIERDE WIJZIGING VERORDENING PRIJZEN GAS, DUINWATER EN ELEKTRICITEIT Heemstede, 20 juli 1966. Aan de Raad, Bij uw besluit van 26 mei 1965 no. 75b werden de tarieven voor het aardgas als volgt vastgesteld: Jaarverbruik Vastrecht per jaar Prijs per m:! 0 t/m 300 m3 12,— 25 cent 301 t/m 600 m3 f 27,— 20 cent 601 t/m 2100 m3 87,10 cent meer dan 2100 m3 108,— 9 cent Deze tarieven waren geadviseerd door de Commissie Samenwerking Regionale Organisatie Gasvoorziening (S.R.O.G.). Inmiddels is gebleken dat het tarief voor een jaarverbruik van meer dan 2100 m3 iets te hoog ligt om het aardgas o.a. voor centrale verwarming en blokverwarming te kunnen doen concurreren tegen oiie als verwar- mingsbron. Aangezien voor een lonende aardgasexploitatie het bereiken van een grote omzet noodzakelijk is hebben de S.R.O.G. en de N.V. Nederlandse Gasunie zich beraden over de mogelijkheid om voor de groep verbruikers van meer dan 2100 m3 aardgas per jaar tot een verlaging van het tarief te komen om het gebruik voor verwarmingsdoeleinden te stimuleren. Dit overleg heeft ertoe geleid dat aan de gemeenten is geadviseerd het tarief voor een gebruik van meer dan 2100 m3 per jaar te bepalen op 150,vastrecht per jaar en een m3-prijs van 7 cent. Voorts is de N.V. Nederlandse Gasunie bereid gebleken op de voor gas- levering aan gemeenten geldende inkoopprijs een reductie van 2 cent per m3 te verlenen voor hoeveelheden aardgas van meer dan 20.000 m3, welke worden gebruikt voor de verwarming van een woningblok door middel van één centrale verwarmingsketel, mits de gemeenten deze korting aan de verbruikers ten goede doen komen. De reductie wordt echter slechts dan verleend, wanneer de gemeenten het hierboven vermelde nieuwe tarief voor verbruikers van meer dan 2100 m3 aardgas per jaar toepassen. Aangezien het ons wenselijk voorkomt de adviezen van de S.R.O.G. met betrekking tot de tariefstelling voor aardgas te blijven volgen en wij het voorts van groot belang achten blokverwarming tegen een redelijke prijs mogelijk te maken, waarbij wij in het bijzonder aan woningwetwoningen denken, stellen wij u voor door vaststelling van nevensgaand ontwerp- besluit het tarief voor gebruik van meer dan 2100 m3 aardgas overeen- komstig het advies van de S.R.O.G. te bepalen. Wij menen voorts dat het gewenst is dat uw college ons machtigt met industriële grootverbruikers bijzondere overeenkomsten aan te gaan. Tenslotte is in het ontwerp-besluit vastgelegd, dat, indien gedurende een bepaalde periode geen gas mocht worden gebruikt, niettemin het vastrecht verschuldigd blijft. Een dergelijke bepaling geldt ook met betrekking tot elektriciteit. Burgemeester en wethouders van Heemstede, J. C. Corver, l.b. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 9