102 4e afd. 1 september 1966 WIJZIGING STATUTEN STICHTING HEEMSTEEDSE SPOETPAKKEN Heemstede, 19 augustus 1966. Aan de Raad, Het bestuur van de stichting „Stichting Heemsteedse Sportparken" heeft ons bij zijn voor u ter inzage gelegde brief dd. 9 juni j.l. verzocht te bevorderen dat de statuten van die stichting worden gewijzigd. Met de voorgestelde wijzigingen kunnen wij ons grotendeels verenigen. Omtrent enkele punten wijkt ons oordeel evenwel af van dat van het stich- tingsbestuur. De door ons voorgestelde wijzigingen zijn vervat in bijgevoegd ontwerp- besluit. Een toelichting, waarin tevens het advies van het bestuur in het kort is vermeld, volgt hierna. Artikel 1. Het bestuur meent dat de naam „Stichting Heemsteedse Sport- parken"te veel overeenkomst vertoont met de naam van het aan de stich- ting in beheer gegeven Sportpark. Bovendien is deze naam te eng omdat de stichting ook andere sportobjecten beheert. In overeenstemming met het advies van het bestuur stellen wij u voor de naam te veranderen in „Heemsteedse Sportstichting". Artikel 2. In het huidige artikel 2 is opgenomen dat de stichting ten doel heeft het voeren van het beheer over en de verzorging van de door uw raad aangewezen terreinen en inrichtingen. Met het bestuur zijn wij van mening dat deze doelstelling te beperkt is en dat het tevens gewenst is aan te geven, waardoor de stichting moet trachten het doel te bereiken. Het bestuur heeft voorgesteld onder de middelen ter bereiking van het doel ook te vermelden het uitbrengen van advies aan ons college over het gebruik buiten de schooluren door de sportverenigingen van de door uw raad aan te wijzen gemeentelijke gymnastieklokalen. Naar ons oordeel is dit overbodig, aangezien het uitbrengen van dergelijke adviezen begrepen kan worden onder het laatste punt van het voorgestelde artikel( het ver- strekken van adviezen inzake vraagstukken, welke het door de stichting beoogde doel betreffen). Artikel 3. Het bestuur meent dat gemist kan worden de bepaling inge- volge welke ons college bevoegd is nadere voorschriften te geven met be- trekking tot het beheer en de verzorging van de door uw raad aangewezen sportobjecten. Hoewel wij van deze bevoegdheid nog zelden of nooit gebruik hebben gemaakt, zien wij geen aanleiding het advies van het bestuur op dit punt over te nemen. Wel dient de redactie van het onderhavige artikel te worden aangepast aan die van artikel 2, tweede lid, sub a. Artikel 4. Het huidige artikel 4 houdt onder meer in dat het bestuur uit tenminste zeven leden bestaat, die door ons college voor drie jaren worden benoemd. Het bestuur acht het gewenst het aantal leden te bepalen op tenminste 13 (thans zijn er 9) en hen te doen benoemen door één college en wel door uw raad. Tegen uitbreiding van het aantal leden hebben wij geen be- zwaren, doch onzes inziens behoort dit aantal niet groter te zijn dan 15. Het is naar onze mening onnodig omslachtig de leden, anders dan tot nu toe gebruikelijk is, te doen benoemen door uw raad; het voorstel van het bestuur omtrent dit punt hebben wij derhalve niet overgenomen. Wel achten wij het met het bestuur gewenst voor te schrijven dat enkele leden uit uw midden moeten worden benoemd (volgens het bestuur maxi-

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 13