102 4e afd. 1 september 1966 maal vier, naar ons oordeel ten hoogste vijf en tenminste drie) en voorts één lid uit ons midden, enkele vertegenwoordigers van alhier beoefende takken van sport en ten hoogste drie anderen. Artikel 5. Met het oog op de bepaling dat tenminste drie leden van uw raad zitting dienen te hebben in het bestuur, achten wij het gewenst dat de leden in het vervolg niet voor drie, maar voor vier jaren worden be- noemd, welk tijdvak dient samen te vallen met de zittingsperiode van raadsleden. Wij kunnen ons verenigen met het oordeel van het bestuur dat de leeftijdsgrens van 75 jaar dient te worden verlaagd tot 70 jaar. De overige voorgestelde veranderingen zijn een gevolg van de wijzigingen van artikel 4. Artikel 9, eerste lid, bepaalt thans dat ons college een gemeente-ambte- na.ar als secretaris-penningmeester van de stichting aanwijst. Ais zodanig fungeert thans de heer H. van de Riet, die door ons is benoemd tot ambtenaar voor de sport met de persoonlijke titel van ,,direc- teur der Sportparken". Het bestuur stelt voor artikel 9, eerste lid, in dier voege te wijzigen dat uw raad een directeur van de stichting zal benoemen die tevens secretaris- penningmeester zal zijn. Hiermede kunnen wij ons verenigen. Overeenkomstig het vorenstaande geven wij u in overweging de heer Van de Riet tot directeur, tevens secretaris-penningmeester van de stich- ting te benoemen met ingang van de datum van inwerkingtreding van de wijziging der statuten. Een voordracht van twee personen is in dit bijzon- dere geval uiteraard niet nodig. De overige wijzigingen van artikel 9 behoeven onzes inziens geen toelichting. Artikel 22, tweede lid, bepaalt dat ons college het bestuur kan machtigen los personeel op arbeidscontract in dienst te nemen. Bij de indienstneming van seizoenpersoneel voor het zwembad, de tennis- banen en de ijsbaan ontbreekt veelal de tijd om de nodige machtiging te vragen. Wij hebben, geen bezwaar tegen het voorstel van het bestuur te bevorderen dat het dagelijks bestuur bevoegd zal zijn seizoenpersoneel op arbeidsovereenkomst in dienst te nemen. De rechtspositie van het personeel der stichting dient gelijk te zijn aan die van het gemeentepersoneel. Dit is thans niet uitdrukkelijk bepaald; in een nieuw vierde lid is in deze leemte voorzien. Wij geven u in overweging een besluit te nemen conform het bijgevoeg- de ontwerp. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De Secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 14