102 *ie afd. 1 september 1966 3. De verordening'en regelende de rechtstoestand van het gemeente- personeel zijn op de directeur van toepassing, voor zover hiervan in dit artikel niet wordt afgeweken. 4. Het stichtingsbestuur stelt een instructie voor de directeur vast, welke onderworpen is aan de goedkeuring van burgemeester en wet- houders. 5. De directeur kan geen lid van het bestuur zijn. 6. De directeur is het bestuur, het dagelijks bestuur en de voorzitter in alles wat de hun opgedragen taak betreft, behulpzaam. 7. Als secretaris-penningmeester is hij, onder verantwoordelijkheid aan het bestuur, belast met het administratief en financieel beheer van de stichting, met inbegrip van het kasbeheer. Burgemeester en wethouders kunnen een ander dan de secretaris- penningmeester met het kasbeheer belasten; alsdan is die ander daarvoor verantwoordelijk. 8. Alle betalingsstukken van de stichting worden door de voorzitter voor „gezien" getekend, alvorens de betaling wordt gedaan. 9. Ingeval van ziekte, afwezigheid of ontstentenis wordt de direeteur vervangen op de door burgemeester en wethouders na overleg met het stichtingsbestuur te bepalen wijze. 10. De directeur kan door burgemeester en wethouders worden geschorst. Het verlenen van ontslag geschiedt door de gemeenteraad." Artikel VII. Artikel 22 wordt gewijzigd en gelezen als volgt: „1. Het bij de stichting onder de leiding van het dagelijks bestuur en de directeur in tijdelijke of vaste dienst aan te stellen personeel wordt door burgemeester en wethouders benoemd, geschorst en ontslagen. 2. Het dagelijks bestuur dient voor elke benoeming een aanbeveling in van zo mogelijk twee personen. 3. Het dagelijks bestuur kan seizoenpersoneel op arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht in dienst nemen voor een periode van ten hoogste zes maanden; het dagelijks bestuur doet van elke indienst- neming mededeling aan burgemeester en wethouders; indienstneming van personeel op arbeidscontract voor langer dan zes maanden geschiedt door burgemeester en wethouders. 4. Het in dit artikel bedoelde personeel wordt ten laste van de stichting bezoldigd overeenkomstig de door de gemeenteraad vastgestelde of nog vast te stellen regelen. Op dit personeel zijn de verordeningen regelende de rechtstoestand van het gemeentepersoneel van toepassing, zulks met dien verstande dat: a. voor zoveel betreft personeel op arbeidsovereenkomst het dage- lijks bestuur in de plaats treedt van burgemeester en wethou- ders; b. de directeur wordt aangemerkt als hoofd van dienst." B. te bepalen dat deze wijzigingen in werking treden met ingang van de eerste dag van de maand, volgende op die, waarin van gedeputeerde staten van Noord-Holland bericht is ontvangen dat zij dit besluit voor zoveel nodig hebben goedgekeurd;

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 17