99 4e afd. 1 september 1966 KOSTEN VERSMAIXINO TROTTOIRS HERENWEG; BIJDRAGE VERBREDING EN VERBETERING LANCItHORSTLAAN Heemstede, 19 augustus 1966. Aan de Raad, In uw vergadering van 24 september 1964 stelde u overeenkomstig ons voorstel dd. 16 september t.v., nr. 111, kredieten tot een totaalbedrag van 71.500,beschikbaar voor het vernieuwen van de riolering en het ver- leggen, c.q. vernieuwen van leidingen en kabels, liggende in de Herenweg tussen een punt op 50 m ten zuiden van de Willem Klooslaan en de grens met de gemeente Haarlem. Deze voorzieningen waren nodig met het oog op de in opdracht van de Rtjkswaterstaat uitgevoerde verbreding van de rijbaan van de Herenweg, welke gepaard ging met een versmalling van de gemeentelijke trottoirs. Zoals wij u in ons aangehaalde voorstel mededeelden stond Rijkswater- staat op het standpunt dat zowel de kosten van de trottoirversmalling als die van het vernieuwen van de riolering etc. voor rekening van de gemeente dienden te komen, zulks ingevoige de destijds aan de gemeente verleende vergunning tot het hebben van voetpaden enz. langs de Herenweg. Mét ons college was u van oordeel dat de kosten van de trottoirversmalling, welk werk op initiatief van de wegbeheerder, tevens eigenaar van de weg, tot stand zou komen, door het rijk behoorden te worden gedragen. In ge- noemd krediet zijn daarom de kosten van de versmalling van de trottoirs, welke 26.940,hebben bedragen, niet opgenomen. De Rijkswaterstaat blijft van mening dat dit bedrag in elk geval door de gemeente moet worden betaald; afwijking van de indertijd verleende ver- gunning zou naar het oordeei van deze instantie onaanvaardbare conse- quenties hebben, ook ten opzichte van andere gemeenten. Blijkens de voor u ter inzage gelegde brief van de hoofdingenieur-direc- teur van de Rijkswaterstaat in de directie Noord-Holland kan deze zaak thans tot een voor beide partijen bevredigende oplossing komen. De minis- ter van Verkeer en Waterstaat heeft zich namelijk in beginsel bereid verklaard de gemeente een bijdrage ad 133.000,— te verlenen in de kosten van de in 1964 uitgevoerde reconstructie van de Lanckhorstlaan, waar- voor u in uw vergadering van 29 april 1964 een krediet van 480.000,— hebt verleend. De toekenning van deze bijdrage, waartoe het rijk formeel geenszins verplicht is, zal echter geschieden nadat de gemeente de kosten van versmalling van de trottoirs langs de Herenweg (derhalve /26.940, zal hebben betaald. Tegen deze oplossing hebben wij uiteraard geen enkel bezwaar. Wij stellen u derhalve voor: a. het bij uw besluit van 24 september 1964 ten laste van de algemene dienst beschikbaar gestelde krediet te verhogen met 26.940, b. de genoemde rijksbijdrage ad 133.000,te aanvaarden. Opgemerkt zij nog dat in de kosten van verbetering van de Lanckhorst- laan op grond van de Verdelingsverordening Provinciaal Wegenplan ook een (jaarlijkse) bijdrage van de provincie mag worden verwacht. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 5