100 4e afd. 1 september 1966 GEMEENSCHAPPELIJKE KEOELIXG INZAKE LU CHT VEEONXKEINIGING Heemstede, 19 augustus 1966. Aan de Raad, Zoals uw raad bekend is heeft de aankondiging van de vestiging van een grote petro-chemische industrie ten zuiden van het Noordzeekanaal geleid tot een samenwerking- van de gemeentebesturen van Bennebroek, Bever- wijk, Bloemendaal, Castricum, Haarlem, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Haarlemmermeer, Heemskerk, Heemstede, Uitgeest, Velsen en Zandvoort! Zoals uw raad eveneens bekend is, heeft de zojuist bedoelde samenwer- ki ng geleid tot bepaalde activiteiten, waarvan de resultaten weliswaar niet op alle punten in concreto zijn aan te geven, doch waaraan een bepaalde stimulerende invloed zonder twijfel niet kan worden ontzegd. Een van de verheugende resultaten, waaraan de hiervoor bedoelde actie ongetwijfeld niet geheel vreemd is, was een in november 1965 door gedepu- teerde staten dezer provincie ondernomen stap om te komen tot een coördi- natie van de op dit gebied in Noord-Holiand reeds ontwikkelde activiteiten. Bedoelde stap van gedeputeerde staten heeft geleid tot het instellen van twee groepen, n.l. een bestuurlijke werkgroep en een technische studie- groep. In de bestuurlijke werkgroep werd namens de hiervoor genoemde 12 gemeenten zitting genomen door de heren C. Ockeloen, wethouder van Velsen en A. v. d. Veldt, wethouder van Haarlem. In deze groep, welke staat onder voorzitterschap van een lid van gedepu- teerde staten, hebben voorts zitting vertegenwoordigers van het gemeente- bestuur van Amsterdam en van de Zaanse Commissie voor de hygiëne van het milieu. De technische studiegroep bestaat uit een aantal technische deskun- digen, waaronder de heer dr. G. Tierie, directeur van de keuringsdienst van waren voor het gebied Haarlem. Het voorzitterschap van deze groep wordt bekleed door de heer dr. D. L. Kedde, inspecteur van de volksgezond- heid voor de hygiëne van het milieu in de provincie Noord-HoIIand. Het resultaat van een reeks vergaderingen en onderzoekingen van de hiervoor bedoelde groep is geweest, dat thans ter tafel ligt het ontwerp van een gemeenschappelijke regeling, welke ten doel heeft te bevorderen dat het in de atmosfeer brengen van schadelijke stoffen in het gebied rond het Noordzeekanaal niet zodanig plaats heeft, dat daarvan gevaar, schade aan de gezondheid, aan eigendommen of aan bedrijven, dan wel hinder van ernstige aard wordt ondervonden. Voorts wordt gesteld, dat tot de zo-juist omschreven taak behoren: 1. het bevorderen, dat in en in de directe omgeving van het gebied rond het Noordzeekanaal het meetnet op uniforme wijze wordt ingericht en geëxploiteerd; 2. het bevorderen van onderzoekingen, c.q. waarnemingen van meteorolo- gische aard in het gebied rond het Noordzeekanaal; 3. al het overige te bevorderen, wat van nut kan zijn met het oog op het bepaalde onder 4 4. het geven van advies aan de deelnemers, de rijksoverheid of anderen en het geven van voorlichting aan de burgerij aangaande al hetgeen met de werkzaamheden van de centrale coördinatiecommissie in ver- band staat, indien en voor zover haar zulks gewenst voorkomt. Het komt ons voor, dat deze taakomschrijving voldoet aan de daarom- trent, ook bij uw raad, levende verwachtingen. Wat de organisatie betreft moge het volgende worden medegedeeld. Ter uitvoering van de gemeenschappelijke regeling zal worden gevormd

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 7