100 4e afd. 1 september 1966 tegenover kan gesteld worden, dat de desbetreffende gemeente uit de aanwezigheid van bepaaide industrieën geen directe financiële voordelen trekt. Volkomen verklaarbaar was in dit verband ook de stem van be- paalde gemeenten, welke door haar ligging weinig last van luchtveront- reiniging behoeven te vrezen. Het is duidelijk, dat aan al deze benaderingen een zekere redelijkheid niet te ontzeggen valt, doch het zal u ook duidelijk zijn, dat het ondoenlijk is om al deze genuanceerde facetten in een verdeel- sleutel te verwerken. Het stemt ons dan ook tot grote voldoening, dat de vertegenwoordigers van alle samenwerkende gemeenten zich bereid hebben verklaard aan het gemeentebestuur dat zij vertegenwoordigen, voor te stellen de kostenverdeling naar rato van inwonertal te aanvaarden Wij willen in dit verband nog opmerken dat ook de omslag van de kosten van het openbaar Lichaam Rijnmond geschiedt naar rato van het inwonertal. Wat betreft de kostenverdeling over de 4 grote partners (provincie Noord- Holland, Amsterdam, Zaanstreek en Noord- en Zuid-Kennemergemeenten diene het volgende. Van de totale kosten na aftrek van eventuele subsidies van derden hier is onder meer gedacht aan een bijdrage van het rijk komt Vé gedeelte ten laste van de provincie. Het alsdan resterende bedrag wordt, naar rato van het inwonertal verdeeld over de andere deelnemers, met dien verstande evenwel, dat de bijdrage Van Amsterdam is gefixeerd op 50 Volgens een zuivere verdeling naar het inwonertal zou de bijdrage van Amsterdam 65 hebben moeten bedragen, doch hiertegen rezen overwegende bezwaren, mede met het oog op de vertegenwoordiging van Amsterdam in de centrale coördinatie-commissie. Op basis van de voor het eerste werkjaar opgestelde begroting, welke is gevoegd bij de voor uw leden ter inzage gelegde stukken, wordt de bijdrage per inwoner voor het beginjaar gesteld op 4,4 cent. Wij hebben in de kring van de Noord- en Zuid-Kennemergemeenten aanbevolen een afge- rond bedrag van f 0,05 per inwoner aan te houden. Voor Heemstede betekent zulks voor het eerste werkjaar een uitgaaf van rond f 1.325, Wij menen met deze uiteenzetting te mogen volstaan en mogen u overi- gens verwijzen naar de voor uw leden ter inzage gelegde stukken. Wij zijn ons ervan bewust, dat de hiervoor geschetste regeling nog slechts een eerste stap betekent. Wij merkten hiervoor reeds op, dat niet gestreefd is naar perfectie, maar dat is getracht te komen tot een regeling, welke de mogelijkheid opent om spoedig te beginnen met de tenuitvoerlegging van een meetprogramma. Wij achten dit van eminent belang, zulks mede in verband met het feit, dat aangenomen kan worden, dat de wet op de lucht- verontreiniging nog wel geruime tijd op zich zal laten wachten. Het is de bedoeling aan de gegevens, welke uit de metingen worden verkregen en de conclusies, welke daaruit kunnen worden getrokken, volkomen openbaar- heid te geven en het is onze vaste overtuiging, dat reeds daarvan een heilzame invloed mag worden verwacht. De praktijk heeft zulks hier en daar reeds uitgewezen. Wij achten het dan ook gewenst, dat Heemstede toetreedt tot de hier- voor geschetste gemeenschappelijke regeling en wij geven u in overweging het hierbij gevoegde ontwerp-besluit te bekrachtigen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 9