113 4e afd. 29 september 1966 VERPACHTING VERVERSINGSHUIS GROENENDAAL Heemstede, 14 september 1966. Aan de Raad, In uw vergadering van 30 november 1961 hebt u besloten aan de Gebr. J. J. en J. Uitendaal voor vijf jaren, ingaande 1 januari 1962, onderhands te verpachten het verversingshuis in Groenendaal, de kinderspeelplaats ten noorden van de gemeentelijke tennisbanen en de belvédêre in Groenendaal, alle met inbegrip van het alleenrecht van exploitatie van de daarin aanwe- zige buffetten, alsmede het recht van het exploiteren van een nabij de kinderspeelplaats staande kiosk, tegen een pachtsom van 19.000,per jaar, onder beding dat de pachters aan de gemeente vergoedingen zullen betalen van 8% 's jaars over eventueel door de gemeente ten behoeve van het verpachte te investeren bedragen en voorts onder nader door ons college te stellen voorwaarden. De pachtsom is in de lopende pachttermijn tengevolge van gedane in- vesteringen (waaronder het dichten van de veranda) opgelopen tot rond 20.250,per jaar. Nu de pachttijd bijna verstreken is, hebben wij met de pachters onder- handeld over eventuele verlenging van het pachtcontract. Onzerzijds is daarbij gesteld dat ingevolge de Huurwet de huurprijs van bedrijfsgebouwen sedert 1 januari 1962 mocht worden verhoogd met 23,1% en dat de geldontwaarding sedertdien ongeveer 15% heeft bedragen. Mede in aanmerking genomen de jaarlijkse lasten terzake van het verversings- huis, welke zijn vermeld in een voor u ter inzage gelegd staatje, hebben wij voor een nieuwe pachttijd van vijf jaren een verhoging van de pachtprijs met 3.750,(d.i. rond 20%) voorgesteld, zodat de nieuwe pachtprijs inclusief bovenbedoelde vergoedingen 24.000,zal bedragen. De pach- ters gaan hierinee akkoord. Wij stellen u voor overeenkomstig bijgevoegd ontwerp tot hernieuwde verpachting te besluiten. Wellicht ten overvloede herinneren wij u eraan dat de belvédêre inmiddels is afgebroken, zodat deze in het besluit niet meer kan worden vermeld. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 11