114 4e afd. 29 september 1966 IU'l K PABOCHIBHUIS AAN DE DB. SCHAEPMANLAAN Heemstede, 14 september 1966. Aan de Raad, Overeenkomstig ons voorstel d.d. 20 april j.l., nr. 58, werd in uw verga- dering van 28 april d.o.v. besloten aan het r.k. Parochiaal Kerkbestuur O.L. Vrouw Hemelvaart te Heemstede een terrein, ter grootte van 1368 m2, gelegen nabij de Dr. Schaepmanlaan, te verkopen. Het kerkbestuur zal op dit terrein een houten parochiehuis stichten, dat zal worden gebruikt als kleuterschool. Zoals u bekend is bestaat aan een r.k. kleuterschool in De Glip dringend behoefte. Reeds op 23 april 1959 verleende uw Raad de voor het stichten van een dergelijke school vereiste wettelijke medewerking. Door het uit- blijven van de nodige urgentieverklaring kon echter niet tot de bouw wor- den overgegaan. Verwacht wordt dat deze verklaring ook de eerstkomende jaren niet zal worden gegeven. Door een parochiehuis te stichten, waarvoor generlei urgentieverklaring vereist is en dit te gebruiken als kleuterschool kan de zozeer gewenste oplossing worden verkregen. Indien het gebouw met toepassing van de Kleuteronderwijswet zou wor- den opgericht, zouden de kosten ervan uiteraard volledig door de ge- meente worden vergoed. Wij achten het redelijk dat dit voor zover moge- lijk ook nu geschiedt. Daartoe ware het parochiehuis c.a. van het kerk- bestuur te huren tegen een bedrag per jaar dat gelijk is aan de jaarlijkse kapitaallasten terzake van de totale stichtingskosten. Het gebouw kan daama overeenkomstig de bepalingen van de wet weer ter beschikking van het kerkbestuur worden gesteid. De van het rijk terzake van de school te ontvangen kapitaalvergoedingen zullen uiteraard aan de gemeente ten goede komen, terwijl het bestuur ingevolge de wet voor het onderhoud van het gebouw zal moeten zorgen. Deze handelwijze is eveneens nodig om het bestuur in het genot te stellen van de z.g. exploitatievergoedingen. De door de gemeente vergoeden kapitaallasten kunnen o.i. worden ge- steld op het bedrag van de door het bestuur te betalen rente en aflossing terzake van de voor de stichting van het gebouw te sluiten geldleningen. Blijkens de voor u ter inzage gelegde stukken zullen deze voor het eerste jaar naar raming f 21.850,bedragen en daarna gedurende 19 jaren tel- kens f 617,50 per jaar minder. De van het rijk te ontvangen vergoeding inzake de stichtingskosten bedraagt naar de laatstbekende gegevens f 6.600,per jaar; deze gegevens zijn evenwel nog gebaseerd op de ge- middelde stichtingskosten in 1961; naar de huidige bouwkosten zal de ver- goeding belangrijk hoger zijn. Niettemin zal de rijksvergoeding voorlopig lager zijn dan de door de gemeente te maken kosten; doch op de duur zai het omgekeerde het geval zijn. Een en ander doet zich ook voor bij andere scholen en zou vanzelfsprekend ook het geval zijn bij financiering door de gemeente. Wij stellen u thans voor te besluiten tot het huren van het te stichten gebouw c.a., met de bijbehorende grond, zulks met ingang van de datum van ingebruikneming en voor zolang dit overeenkomstig de wet als kleu- terschool zal worden gebruikt, tegen een door ons college aan de hand van de werkelijke stichtingskosten te bepalen bedrag per jaar, dat gelijk zal zijn aan de paarlijkse kapitaallasten terzake van de bouw en inrichting, met dien verstande dat de huur tenminste 1,per jaar zal zijn. Een voorstel tot het aan het kerk- en schoolbestuur ter beschikking stellen van het gebouw c.a. zullen wij u doen toekomen nadat de Inspectrice van het kleuteronderwijs, met wie omtrent een en ander reeds overleg is

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 13