4e afd- 24 november 1966 bedoeld in het vierde lid onder b en niet door het stellen van voorwaar- den of anderszins in middelen tot opheffing van die stoornissen kan worden voorzien. Par. 2. Vemieuwing en verandering van bestaande gebouwen. Artikel 26. De bij de vaststelling van het plan reeds bestaande gebouwen die, hetzij door hun bestaan als zodanig, hetzij door hun afmetingen niet voldoen aan bestemmingen van het plan of aan een of meer bepalingen van deze voorschriften, mogen gedeeltelijk worden vernieuwd of gedeeltelijk worden veranderd, zulks met dien verstande, dat: a. vernieuwing of verandering ten behoeve van een voorgenomen ander ge- bruik slechts is toegestaan indien ook dat andere gebruik krachtens deze voorschriften is of kan worden toegestaan; b. reeds bestaande afwijkingen ten aanzien van in deze voorschriften ge- noemde maten niet mogen worden vergroot. Artikel 27. Gebouwen als bedoeld in artikel 26 mogen, behoudens onteigening over- eenkomstig de wet geheel worden vernieuwd of veranderd, indien deze ten- gevolge van enig onheil zijn verwoest, mits daardoor de voorgevelrooilijnen niet worden overschreden. Het bepaalde in het voorgaande artikel is hierbii op overeenkomstige wijze van toepassing. Artikel 28. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd in gevallen als bedoeld in de ,en 32 en 33 ten behoeve van geringe vergrotingen van bestaande afwijkingen vnjstelling te verlenen van het bepaalde in artikel 26, sub b. II. SLOTBEPALINGEN Artikel 29. Overtreding van deze voorschriften of van krachtens deze voorschriften gestelde voorwaarden of eisen wordt voor zover daarin niet reeds bii de is voorzien geacht een strafbaar feit te zijn in de zin van artikel 59 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Artikel 30. Deze voorschriften treden in werking met ingang van de dag, volgende op de dag, waarop de ter visielegging van het onherroepelijk goedgekeurde plan overeenkomstig artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening is bekend gemaakt. 6 Artikel 31. Deze voorschriften kunnen worden aangehaald onder de titel „Voorschrif- ten bestemmingsplan terrein ten noorden van de Laan van Rozenburg". Behoort bij raadsbesluit d.d. 24 november 1966, no. IV Des^éretaris, XlÉLjieorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 21