154 4e afd. 16 december 1966 AANSCHAFFING BESXELAUTO VOOB DE DIENST VAN OPENBABE WEBKEN. Heemstede, 16 november 1966. Aan de Raad, Door diverse oorzaken neemt de hoeveelheid reparatiewerkzaamheden aan de wegen steeds toe. Deze oorzaken zijn de uitbreiding van de oppervlakte te onderhouden wegen, het vele graven van sleuven voor het leggen van allerlei kabels en leidingen en het voortdurend toenemen van het autover- De reparatieploeg welke belast is met het herstelien van bitumen- en asfaltverhardingen verplaatst zich thans door middel van een motorbak- fiets of als meer materiaal e.d. moet worden meegenomen dan op een bakfiets kan worden geladen met een 3-tons vrachtwagen. Het gebruik van een motorbakfiets vergt vrij veel tijd, terwijl men bovendien m dat geval geen schuil- en schaftgelegenheid heeft; in verband met de gewoon- lijk korte duur van de reparaties is het meevoeren van een speciale schuil- en schaftgelegenheid bezwaarlijk. Het gebruik van genoemde grote vracht- wagen door de reparatieploeg is vrijwel altijd onrendabel. Het ligt nu in de bedoeling een proef te nemen met het aan genoemde reparatieploeg ter beschikking stellen van een bestelauto met open laadbak. De gereedschappen en materialen kunnen dan steeds met deze auto wor- den meegevoerd, terwijl de betrokken personeelsleden bij slecht weer en tiidens de schafttijd in de cabine kunnen verblijven. Aldus wordt naast een economisch beter verantwoorde werkwijze ook een verbetenng van de arbeidsomstandigheden verkregen. Om de kosten van de proefneming te beperken verdient het o.i. aanbe- veling voorlopig te volstaan met de aanschaffing van een tweedehands auto Te zijner tijd kan dan worden beoordeeld of het gewenst isjian het gebruik van bestelauto's uitbreiding te geven voor andere dienstonderdelen, zoals voor de straatmakers met opperlieden bij het herstellen van gaten en verzakkingen in klinker- en tegelbestratingen. De kosten van aanschaffing van een tweedehands bestelauto met open laadbak worden geraamd op 5.000,—. Wij stellen u voor ons een krediet tot dit bedrag te verlenen, hetwelk în drie iaren ware af te schrijven. Met de hieruit voortvloeiende kapitaal- lasten is in de ontwerp-begroting 1967 voor het bedrijf Openbare Werken reeds rekening gehouden. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 13