ÜJSf 157 6e afd. 16 december 1966 AANSCHAFFING KAAKTENLIFT Heemstede, 30 november 1966. Aan de Raad, De op de afdeling bevolking der gemeente-secretarie in gebruik zijnde kaartenkasten en archiefbanden zijn sedert 1937 in gebruik. De kaartenkasten, waarin ruim 34.000 kaarten zijn opgeborgen, zijn te vol, terwiji voor het bijplaatsen van archiefbanden, waarin thans ruim 60.000 archiefbladen zijn opgeborgen, in de kluis op voormeide afdeling geen ruimte meer is. Wij zijn voornemens het in deze archiefbanden opgeborgen archiefregister ingaande 1 januari a.s. af te sluiten en vanaf die datum het archiefregister te doen vervaardigen door middel van een Rank-Xerox fotocopieer-appa- raat, waarmede la minute droge, goed houdbare fotocopieën geproduceerd kunnen worden. De hiervoor vereiste toestemming van de Minister van Binnenlandse Zaken hebben wij inmiddels verkregen. De op deze wijze vervaardigde archiefkaarten worden gedurende een aanial jaren opgeborgen in het persoonskaartenbestand. De bestaande kaartenkasten bieden daartoe echter geen ruimte. Voor het bijplaatsen van meerdere kasten bestaat op de afdeiing bevolking geen gelegenheid, zodat wij naar een andere oplossing hebben omgekeken. Wij menen deze oplossing gevonden te hebben in de aanschaffing van een Vuga-kaarteniift, die een vloeroppervlak behoeft van van de oppervlakte van de bestaande kaar- tenkasten en waarin 50.000 kaarten geborgen kunnen worden. Het Rank-Xerox fotocopieer-apparaat kan niet gekocht, doch slechts ge- huurd worden. De huurprijs bedraagt 65,per maand. Voor het maken van ronde hoeken aan de archiefkaarten is een rondhoekapparaat benodigd, vvaarvan de prijs 250,— bedraagt. De kaarfenlift kost, inclusief vracht- en montagekosten 9.700,terwijl voor het treffen van voorzieningen in verband met de voor deze lift benodigde sterkstroom een bedrag van 300,benodigd is. Wij stellen u voor ons college het gevraagde krediet van 10.250,te verlenen door vaststeliing van bijgevoegd ontwerp-besluit. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstei van burgemeester en wethouders dd. 30 november 1966; BESLUIT: a. burgemeester en wethouders ten behoeve van de aanschaffing van een kaarteniift en een rondhoekapparaat voor de afdeling bevoiking der ge- meente-secretarie een krediet te verlenen van 10.250, b. het sub a genoemde bedrag af te schrijven in 10 jaren. Heemstede, 16 december 1966. De Raad voomoemd, De secretaris, De voorzitter.

Raadsnotulen Heemstede | 1966 | | pagina 19