17 4e afd. 23 februari 1967 VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN VOOK „DE HAKTEKAMP" Heemstede, 17 februari 1967. Aan de Raad, Van 13 januari j.l. af heeft gedurende een maand ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage gelegen het ontwerp van een bestemmingsplan voor het terrein van de buitenplaats „De Hartekamp". De tot dit ontwerp behorende voorschriften en een toelichting lagen eveneens ter visie. De beide laatstgenoemde stukken zijn in afdruk hierbij gevoegd. Voor het terrein van de buitenplaats „De Hartekamp" werd bij Uw be- sluit van 28 juni 1962, no. 80, goedgekeurd door gedeputeerde staten dezer provincie bij besluit van 1 oktober 1963, nr. 185, een uitbreidingsplan-in- onderdelen vastgesteld. Met dit plan werd beoogd de eigenaresse van het terrein, de Congregatie van de Broeders Penitenten, de gelegenheid te bie- den haar verpleeginrichting voor debiele jongens te voltooien door de oprichting van de nodige paviljoens en dienstgebouwen. De destijds bestaande bouwplannen moesten echter gewijzigd worden. De voornaamste reden hiervan is dat de oude plannen de bouw van pavil- joens in twee bouwlagen inhielden; voor een groot deel van de verpleegde kinderen, voornamelijk diegenen die niet alleen geestelijk, maar ook licha- melijk zwaar gehandicapt zijn, is het echter uit medisch en verpleegkundig oogpunt ten zeerste ongewenst hen op een verdieping onder te brengen. Een deel van de paviljoens moet daarom in laagbouw worden uitgevoerd. Voorts is het gewenst de opname-capaciteit nog enigszins te vergroten, zulks in verband met het feit dat de wachtlijsten voor internaten als „De Hartekamp" bijzonder groot zijn. De nieuwe plannen voorzien in de stichting van 7 lage paviljoens met 30 bedden elk voor de zwaarder gestoorden en van 4 paviljoens in twee bouw- lagen met 60 bedden per paviljoen voor de lichter gehandicapten; in totaal dus 450 bedden (volgens de eerste plannen was dit 430). In het oude plan was ook niet de bouw van een medisch centrum opge- nomen; een dergelijk centrum kan echter met het oog op het grote aantal patiënten niet gemist worden. Voor de uitvoering van het nieuwe bouwplan is een herziening van het bestemmingsplan noodzakelijk. Blijkens de kaart, welke voor U ter visie is gelegd, zulien de lage paviljoens en het medisch centrum, alle aangeduid met de letter A, geconcentreerd worden op de open weide nabij het centrum van de buitenplaats. De Geneeskundig Hoofdinspecteur van de Geestelijke Volksgezondheid - heeft op aanpassing van het bestemmingsplan aan de bouwplannen van het bestuur der Congregatie aangedrongen. De Provinciale Planologische Com- missie gaat met het herzieningsplan geheel akkoord, terwijl ook burge- meester en wethouders van Bennebroek en de Eerstaanwezend-Ingenieur der Genie, die terzake gehoord moesten worden, hiertegen geen bezwaar hebben. Door anderen zijn evenmin bezwaren ingebracht. Wij geven U derhalve in overweging het bestemmingsplan vast te stellen overeenkomstig de kaart nummer 4.54G.6 en de daarbij behorende voor- schriften. Een ontwerp-besluit bieden wij U daartoe aan. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 5