29 2e afd. 23 februari 1967 VERZWARING LAAGSPANNIN GSKABELNET XUSSEN BLEKERSVAARTWEG, BINNENWEG, RES NOVAPLEIN EN ESDOORNKADE. Heemstede, 17 februari 1967. Aan de Raad, Tot de noodzakelijke investeringen voor het elektriciteitsbedrijf in het jaar 1967 behoort blijkens het achter de begroting voor 1967 voor dat bedrijf opgenomen overzicht o.m. de verzwaring van het laagspannings- kabelnet in het centrum van de gemeente. Het betreft hier de sector, welke begrensd wordt door de Blekersvaartweg, de Binnenweg, het Res Novaplein en de Esdoornkade. Het laagspannings- kabelnet bestaat in deze sector grotendeels uit kabels met een koperdoor- snede van 10 mm2. Door de geleidelijke toeneming van het elektriciteits- verbruik en de grotere belasting zijn de spanningsverliezen in deze kabel thans zo hoog geworden, dat in sommige woningen hiervan hinder wordt ondervonden. Het is daarom noodzakelijk de bestaande kabels, mede met het oog op de dichte bebouwing, te vervangen door kabels met een koperdoorsnede van 50 mm2. De distributiecapaciteit wordt daardoor belangrijk vergroot, zij het niet vijfvoudig, omdat het net ter plaatse gevoed wordt door de vrij veraf gelegen transformatorstations aan de Binnenweg, nabij de Dreefschool en aan de Haemstedelaan. Door een wijziging in de kabelaanleg zal dit net ook verbonden kunnen worden met het transformatorstation nabij het zuidelijke einde van de Blekersvaartweg, zodat het dan van vier zijden gevoed kan worden. De voedingskabels van de drie eerder genoemde sta- tions hebben thans nog een zekere reservecapaciteit, die echter naar moet worden aangenomen, door de normaie toeneming van de belasting over enkele jaren benut zal zijn. Zodra dit het geval is zal tot de stichting van een transformatorstation in de omgeving van het Res Novaplein als nieuw voedingspunt voor het plaatselijk laagspanningsnet behoren te worden overgegaan. Een opsomming van de thans te verzwaren laagspanningskabels met de daaruit voortvloeiende uitgaven, welke in totaal op f 85.000,worden geraamd, is voor Uw raad bij de stukken ter inzage gelegd. Wij stellen U voor door vaststelling van nevengaand ontwerp-besluit het genoemde bedrag te onze beschikking te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 61