Paragraaf 1: Algemene eisen ARTIKEL 152 Algemene constructieve eisen Een bouwwerk, de aard, de samenstelling en de afmetingen van de daarvoor nodige constructiedelen en materialen en de uitvoering van het bouwwerk moeten zodanig zijn, dat waarborgen aanwezig zijn, dat het bouwwerk de noodzakelijke eigenschappen bezit met betrekking tot sterkte, stijfheid, sta- biliteit, duurzaamheid, veiligheid, brandveiligheid daaronder begrepen, afvoer van water en vuil en wering van ratten en muizen. Tot bewoning bestemde gebouwen en de aard, de samenstelling en de af- metingen van de daarvoor nodige constructiedelen en materialen moeten onverminderd het bepaalde in lid 1 bovendien zodanig zijn, dat waarborgen aanwezig zijn, dat het tot bewoning bestemde gebouw de noodzakelijke eigen- schappen bezit met betrekking tot vocht- en regenwerend vermogen, warmte- isolatie en geluidisolatie. Als nadere eis kan worden gesteld, dat een schriftelijke verklaring van een door burgemeester en wethouders aanvaarde deskundige instantie of persoon wordt overgelegd, waaruit blijkt, dat het bouwwerk waarvoor bouwvergunning wordt gevraagd of voor dat bouwwerk nodige constructiedelen en materialen voldoen aan de eisen, welke in deze afdeling en afdeling D van dit hoofdstuk voorkomen. Constructie van bouwwerken ARTIKEL 153 Algemene eis van sterkte, stijfheid en stabiliteit Om aan de in artikel 152 gestelde eis van voldoende sterkte, stijfheid en stabiliteit te voldoen moeten een bouwwerk en de daarvoor nodige construc- tiedelen en mater-ialen voldoende weerstand bieden aan de krachten, welke naar mag worden verwacht op dat bouwwerk en die constructiedelen en mate- rialen kunnen inwerken. Aan het bepaalde in lid 1 wordt behoudens het bepaalde in lid 3 in de regel geacht te zijn voldaan, indien een bouwwerk en de daarvoor nodige constructiedelen en materialen voldoen aan de bepalingen, welke zijn neer- gelegd in: 91

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 101