Constructie van bouwwerken ARTIKEL171 Dikte van gemetselde wanden van baksteen of kalkzandsteen van tot bewoning bestemde gebouwen Gemetselde wanden van baksteen of kalkzandsteen van tot bewoning be- stemde gebouwen mogen geen mindere dikte hebben dan in tabel 4 is aan- gegeven, a. Indien de bovenkant van een horizontaal beëindigde wand de hoogte van de bovenkant van de onmiddellijk daaronder gelegen vloer of zolderbalklaag met niet meer dan 1 m overschrijdt, wordt voor de toepassing van het be- paalde in het vorige lid deze vloer of zolderbalklaag als de bovenste vloer aangemerkt; b. indien deze overschrijding meer bedraagt dan 1 m wordt het dak als vloer aangemerkt. Sluit op een horizontaal beëindigde muur een niet horizontaal dak aan, dan wordt bij de beoordeling van de muurdikte de hoogte van de dakvoet als bovenkant van de bovenste vloer aangemerkt. a. Bij een niet horizontaal beëindigde wand wordt voor de toepassing van het bepaalde in het tweede lid de op de gemiddelde hoogte van de beëindi- ging gelegen horizontale lijn als bovenkant van de muur aangemerkt; b. indien de onder a genoemde lijn de hoogte van de bovenkant van de onmiddellijk daaronder gelegen vloer of zolderbalklaag met niet meer dan 1 m overschrijdt, wordt voor de toepassing van het bepaalde in het eerste lid deze vloer of zolderbalklaag als de bovenste vloer aangemerkt; c. indien deze overschrijding meer bedraagt dan 1 m wordt voor de toepas- sing van het bepaalde in het eerste lid de onder a bedoelde lijn als boven- kant van de bovenste vloer aangemerkt. In afwijking van het bepaalde in het eerste lid mogen de in de tabel 4 ter dikte van 11/2 steen Waalformaat aangegeven wanden, behoudens het bepaalde in artikel 278, lid 1, ter dikte van 1 steen Waalformaat worden gemaakt, mits aan de volgende voorwaarden is voldaan: a. op afstanden van niet meer dan 18 m hart op hart moeten trappehuizen voorkomen, gevormd door wanden ter dikte van ten minste 1 steen Waal- formaat en bordessen en trappen, die te zamen voldoende stijfheid in de lengterichting van het gebouw leveren; Zle blz. 152—153. 101

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 111