2 Hout, dat in een bouwmuur is opgelegd, moet ten minste 2 cm verwijderd zijn van hout, dat ter plaatse aan de andere zijde in de bouwmuur is opgelegd, De tussenruimte moet zijn gevuld met onbrandbaar materiaal. 3 Indien vloeren of liggers van vochtaanzuigend steenachtig materiaal zijn op- gelegd in buitenwanden en voor de kop van die vloeren of liggers minder dan 20 cm muurwerk aanwezig is, moeten zodanige maatregelen zijn getroffen, dat indringen van vocht in de vloer of de ligger is voorkomen. 2 Niet van toepassing is het bepaalde in het voorgaande van dit lid op vioeren en liggers, die zijn opgelegd in een spouwmuur en niet doorsteken in de spouw. 4 Stalen liggers, die niet geheel door beton zijn omgeven, moeten voldoende tegen corrosie zijn beschermd. 5 Houten liggers moeten daar, waar ze met beton of metselwerk in aanraking zijn, tegen bederf zijn beschermd door maatregelen van chemische aard. 6 Vloeren en liggers, die rusten op een onderslagmuur of op poeren, moeten daarvan zijn gescheiden door een waterdichte laag, tenzij die muur of die poer zelf waterdicht is. 2 ARTIKEL 183 Ventilatie van besioten ruimten onder de laagste vloer van een gebouw g Besloten ruimten onder de laagste vloer van een gebouw moeten voldoende op de buitenlucht zijn geventileerd en muisdicht zijn afgesloten. ARTIKEL 184 Maatregelen tegen bederf van houten vioeren en houten liggers 1 Hout van vloeren en liggers deel uitmakende van de laagste vloer van een gebouw en gelegen boven een besloten ruimte, waaronder geen bodemafslui- ting als bedoeld in artikel 162, lid 2, aanwezig is, moet tegen bederf zijn beschermd door maatregelen van chemische aard. 2 Hout van de laagste vloer van een gebouw, gelegen boven een besloten ruimte, waaronder geen bodemafsluiting als bedoeld in artikel 162 aanwezig is, mag niet met een volledig afsluitende laag zijn bedekt. 3 Onder houten dekvloeren andere dan geplakte dekvloeren aangebracht op de laagste stenen vloer beneden peil moet een voldoend geventileerde ruimte aanwezig zijn, die muisdicht is afgesloten. 110

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 120